Klimatyzacja i rekuperacja montaż i serwis w Toruniu

Najnowsza klimatyzacja oraz rekuperacja

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na świetne zdrowie, ale też na naszą produktywność. Dobra jakość powietrza I optymalna temperatura, oznaczają fundament naszej wygody oraz korzystnie oddziałują na motywację oraz chęć działania. Aby zapewnić sobie komfortowe warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej kontroluje temperaturę w środku budynku gwarantując nam chłód w czasie lata. Wadą tego wynalazku jest to, że klimatyzator studzi powietrze, które już mamy oraz nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. Z tym problemem niezawodnie sprawdza się mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Czym jest rekuperacja i dlaczego dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, aby wypracować jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zachowanie najlepszej temperatury w środku domu szczególnie latem, kiedy liczymy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na nastawienie idealnej temperatury w środku budynku, gwarantując chłód oraz cieplny komfort niezależnie od tego, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania polega na wyziębianiu powietrza do wskazanej wartości. W mieszkaniach i domach najczęściej stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich wewnętrzna część ma na celu ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy niszczące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzator przydaje się tylko podczas lata. Sporo klimatyzatorów może także ocieplać powietrze. Nie wyręcza to co prawda centralnego ogrzewania czy pozostałych grzewczych systemów, ale nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele czynników, a koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń pochodzą ze strat cieplnych. Zazwyczaj wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe oraz zabiera z zewnątrz zimne. Dla regulacji temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ogrzać, na co wykorzystywana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Energooszczędnym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa napływające chłodne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w filtry, które chronią jego wentylatory oraz tą metodą filtrują powietrze wpływające do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobry sposób na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli planujemy kupno jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza nie tylko reduluje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką energooszczędność i osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem dostarczania komfortu w środku mieszkania jest połączenie tych dwóch systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie zalet z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu rekuperacji i klimatyzacji ma sporo widocznych zalet. Największą z zalet jest komfort termiczny w środku domu i dostęp świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy powstawanie niepożądanych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że możemy odizolować się od gwaru ulicznego. Stosowanie systemu ma także pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się zastanowić się nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Toruń

 

Komentarze są wyłączone.