Klimatyzatory multi split do biura

Współczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na świetne samopoczucie, ale także na produktywność. Najlepsza jakość powietrza I przyjazna temperatura, stanowią podstawę naszego komfortu oraz dodatnio wpływają na motywację oraz zdolność wykonywania zadań. By zapewnić sobie najlepsze warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej reguluje temperaturę w środku domu przynosząc nam chłód w czasie lata. Minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem niezawodnie działa mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, aby wypracować jak największy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie odpowiedniej temperatury w środku pomieszczeń zwłaszcza latem, kiedy walczymy z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie najbardziej komfortowej temperatury wewnątrz domu, przynosząc ochłodę oraz cieplny komfort nie zważając na to, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania polega na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W mieszkaniach i domach zazwyczaj stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich środkowa część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część usuwa gorąco z mieszkania. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy usuwające roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie oznacza, że klimatyzacja ma zastosowanie tylko w okresie letnim. Wiele klimatyzatorów może również nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to rzecz jasna lokalnego ogrzewania i pozostałych systemów grzewczych, jednak nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w wentylacji domów. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele różnych czynników, ale koszty ogrzewania i chłodzenia mieszkań wynikają ze strat cieplnych. Przeważnie wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe oraz zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla regulacji temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba rozgrzać, na co pobierana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa napływające chłodne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą minimalizuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator posiada filtry, które osłaniają jego wentylatory oraz tą metodą filtrują powietrze wchodzące do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli wybieramy kupno któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza zmniejsza nasze zapotrzebowanie na ogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Daje nam oszczędność oraz ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a do tego ciągle świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem dostarczania komfortu wewnątrz mieszkania jest zestawienie tych dwóch systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę korzyści z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji z rekuperacją ma sporo widocznych zalet. Najistotniejszą z nich jest komfort termiczny wewnątrz domu oraz dojście świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, mamy pod nadzorem temperaturę oraz usuwany powstawanie niechcianych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza oznacza, że możemy odgrodzić się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma też dodatni wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Komentarze są wyłączone.