Kursy angielskiego toruń

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest uznawany na całym świecie. Zdobycie go wymaga wielofazofych przygotowań. Dzięki nim z łatwością zademonstrujemy nasze kwalifikacje na nie jednej rozmowie o pracę, czy w razie próby dostania się na studia. Perfekcyjnie oceniają nasze umiejętności i przedstawiają je na papierze. Nie w każdym miejscu jest możliwość zdobycia certyfikatu. Taką sposobność dają tylko wyspecjalizowane kursy angielskiego. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki czemu otrzymujemy profesjonalny certyfikat. Jeśli zdecydujemy się na podejście do egzaminu, dobrze jest skorzystać z usług szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu dość trudno jest się odpowiednio przygotować. Niezbędne nam są odpowiednie materiały pomocnicze i ktoś doświadczony, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych tematach. Każdy egzamin to inny zakres wiedzy i jest dostosowany pod różne grupy społeczne, jednocześnie otwierając nam większe możliwości. Ułatwia to dostanie się na zagraniczne studia czy pracę w międzynarodowym zespole. Dzięki rozdzieleniu egzaminów na kategorie łatwiej jest się do nich ustosunkować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem który powstał z myślą o najmłodszych. Ocenia on poziom wiedzy na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Ten certyfikat mają możliwość otrzymać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Potwierdza to ich zdolności i motywuje do następnych starań powiązanych z nauką języka. Prościej jest im w późniejszych latach podejść do bardziej zaawansowanych egzaminów, które przydadzą się na dalszych etapach kształcenia. Pomaga to też w zdobyciu wyższych stopni w szkołach, czy daje opcję zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który pozwala na przystąpienie do niego pełnoletnim. Zdany egzamin reprezentuje zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Pozwala kontynuowanie nauki na wyższym poziomie i planowanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie dostajesz sposobność pracy w miejscach związanych z jęcykiem angielskim. Zaliczenie egzaminu oznacza radzenie sobie z językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English udowadnia, że poradzisz sobie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Zezwala też na zwolnienie z lektoratu na studiach, czy przystąpienie do nauki w innym kraju w języku angielskim. Zdobywając odpowiednie wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość prowadzenia lekcji w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English oznacza poziom zaawansowany. Jest doceniany przez największe firmy. Informuje, że możesz już posługiwać się językiem angielskim tak samo w codziennym życiu, jak i w biznesie.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najbardziej zaawansowanym certyfikatem z serii Cambridge English. Oświadcza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zdobyciu go powinniśmy zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy problemów z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też możliwość przystąpienia do studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin demonstruje umiejętności w codziennych sytuacjach biznesowych. Jest to ważne, jeśli zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych predyspozycji. Nauka do tego egzaminu gromadzi specjalistyczne słownictwo niezbędne w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów sprawdza nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest sposobność dokładnej oceny stopnia zaawansowania. Tłumaczy to też wysoką wartość certyfikatu. Egzaminy zazwyczaj są dzielone na dwie części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy okazję swobodnej rozmowy w języku angielskim. Weryfikuje naszą wymowę oraz wiedzę w różnych tematach, mających miejsce w życiu codziennym. Oczywiście przebieg egzaminu zależy od tego, którego certyfikatu się podejmiemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie jesteśmy w stanie określić naszych umiejętności, warto jest udać się do szkoły językowej. Tam nauczyciele ocenią nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy odnieść się też do sugerowanych grup wiekowych, ponieważ poziom egzaminu wzrasta w przybliżeniu do poziomów nauki. Certyfikaty są też związane z tym, co pragniemy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam niezbędny do określonej pracy, prawdopodobnie wybierzemy inny, niż w razie starania się na anglojęzyczne studia.

Komentarze są wyłączone.