Pilnie kupię zadłużoną spółkę – ważne informacje

Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Zamierzasz zbyć spółkę z wierzycielami?

W Internecie ostatnimi czasy pojawia się ogromnie dużo ogłoszeń o skupie i sprzedaży spółek. Takie wiadomości umieszczają nie tylko firmy, zajmujące się tym właściwie, ale również osoby indywidualne. „Niezwłocznie sprzedam spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Pilnie kupię zadłużoną spółkę” – to tylko niektóre tytuły ogłoszeń. Bardzo często ich prezesi planują zbyć te, które posiadają liczne długi, bo nie są w stanie ich opłacić. O kupowaniu spółek mamy możliwość znaleźć kilkanaście dobrych artykułów, lecz nie wszystkie uwzględnione w nich wskazówki są prawdziwe. Sporo z nich określa przyjmujących spółki jako oszustów, handlowców, którzy dorabiają się na cudzym nieszczęściu. Wiarygodne przedsiębiorstwa tracą w wyniku takich działań Kontrahentów. Jakie są fakty?

Jeżeli planujesz odstąpić spółkę, wówczas ważnym ruchem powinno być szczegółowe ocenienie firmy, jakiej chcesz to powierzyć. Najpierw trzeba zaufać tej, która funkcjonuje na rynku od lat. Inaczej mówiąc, że jej asystenci posiadają konkretne umiejętności oraz nie pojawiła się ona tylko na krótki czas. Istotne jest też specjalistyczne podejście do Interesanta, i tym samym forma kontaktu z nim, m in. rozmowy telefoniczne, a w następnej kolejności zebranie w biurze. Sporym walorem firmy zajmującej się sprzedażą zadłużonych organizacji jest holistyczne rozstrzygnięcie problemu – doradztwo prawne bądź konsultacje z obszaru księgowości.

Jak odbywa się zbycie spółki?

Jest to zwyczajnie sprzedaż spółki, która odbywa się w asyście adwokata Wyłoniona firma wraz z obecnymi współpracownikami zawiera pisemną umowę, na jakiej muszą widnieć podpisy wszystkich stron. Musisz więc mieć ze sobą niezbędne dokumenty, przykładowo: dokument tożsamości, informacje dotyczące firmy (nazwa, dane adresowe) i aktualnego zadłużenia.

Odsprzedaży, jak i wykupu spółki, możemy dokonać nawet w niecałą dobę! Wystarczy skontaktować się z dowolną firmą oraz napisać w formularzu kontaktowym „sprzedam zadłużoną spółkę”. Większość nabywców od razu reaguje na zgłoszenie. W sumie nie musisz niepokoić się o pożyczkodawców, którzy wyczekują na spłacenie długów, jak i o renomę. Odsprzedanie spółki zapewnia możliwość wyzwolenia się od takich problemów. Firmy zajmujące się tym na co dzień załatwiają wszelkie formalności.

Profity z odsprzedaży spółki z długami:

Szybka, wręcz błyskawiczna sprzedaż. Możesz pozbyć się problemu w mgnieniu oka. Po zatwierdzeniu umowy wcale nie musisz już reprezentować firmy, podpisywać umów w jej imieniu albo podejmować kolejnych czynności.

Oszczędność czasu oraz nerwów. Wyłoniona firma opracuje umowę zbycia, przywoła na konsultacje adwokata i zajmie się resztą spraw powiązanych z transakcją.

Nie musisz denerwować się, że popełnisz błąd! W przypadku kiedy nie masz dostatecznej wiedzy, by samodzielnie uporać się z problemem – zaufaj ekspertom.

O wiele więcej alternatyw! Bowiem prócz skupu spółek z długami owe przedsiębiorstwa zajmują się pomocą księgową, konsultingiem podatkowym, pomocą prawną, modyfikowaniem spółek, odsprzedażą gotowych spółek oraz wieloma różnymi czynnościami.

A co z zakupem gotowej spółki?

Kupno przygotowanej spółki pozwala ominąć długie oraz męczące metody rejestracyjne, zatem otrzymanie numeru Regon, wpisu do KRS albo numeru PKD. Gotowa spółka nie może mieć żadnej historii, pracowników czy zadłużeń. Koszt zakupu „porządnej” spółki najczęściej jest dużo niższy niż dzieje się to w przypadku czynienia tego samodzielnie. Koszty mogą wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przykładowo spółka komandytowa potrafi kosztować orientacyjnie 4.000 zł, a zarejestrowana na potrzeby VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – około 3.500 zł. Najwartościowsza jest spółka, która posiada koncesję na spedycję. Trzeba liczyć się z kosztem orientacyjnie 15.000 zł.

Znane ograniczenie odpowiedzialności polega na tym, iż współzałożyciele wcale nie odpowiadają za zadłużenia zakupionej spółki. W przypadku upadku mogą utracić jedynie wniesiony udział. Opisuje się to jako kapitał zakładowy i może być naturalnie zmieniany w trakcie wzrostu firmy. Warto także wiedzieć, iż wieloosobowe spółki w ogóle nie są objęte planem ubezpieczeń ZUS.

Likwidacja spółki – koszty i warunki

Wszczęcie procesu upadłościowego wiąże się z dużymi nakładami, np. z zapłatą dla syndyka oraz taksacją majątku. Każdy wierzyciel w przypadku niezaspokojenia oczekiwań może wytoczyć postępowanie przeciwko wszystkim członkom zarządu, a także dochodzić swoich praw na drodze cywilnoprawnej. W rezultacie można przez wiele lat oczekiwać aż komornik podsumuje wszystkie konieczne czynności. Samo przedstawienie wniosku nie przyczynia się do tego, iż nie trzeba opłacać długów.

Żeby sąd mógł stwierdzić likwidację spółki, musi koniecznie mieć ona określony majątek. W innym przypadku – wniosek zostanie odsunięty. Sąd najzwyczajniej w świecie nie może poprowadzić postępowania, żeby zaspokoić wymagania wierzycieli.

Czy ten artykuł Cię zainteresował? Problematyka skupu oraz zbycia spółek jest niezwykle obszerna. Jeżeli jesteś zainteresowany skupem zadłużonych spółek, to kliknij w odnośnik oraz zapoznaj się ze szczegółami.

Komentarze są wyłączone.