Dekoracje weselne – dekorujemy salę i kościół

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Są różne sposoby na ozdobienie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się impreza z okazji zaślubin. Należą do nich świecące napisy, które na pewno przykują uwagę. Ich szczególnym atutem jest to, że mogą mieć sporo, różnych zastosowań.

Zgodnie z panującymi, trendami, świecące napisy na ślubach to jedna z najczęściej wybieranych dekoracji przez Pary Młode. Dzieje się tak, ponieważ w niedrogi sposób, można przykuć uwagę gości i olśnić ich już na początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego niezłym rozwiązaniem jest ustawienie ich np. w okolicach miejsca przeznaczonego do tańca albo obok stanowiska zespołu. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie zapraszał obecnych na weselu do zabawy, np. „DANCE”.

Możemy także zdecydować się, na zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobrym pomysłem, jeśli na naszym weselu udostępnimy bar z różnorakimi napojami dla gości. Świecący napis, z daleka wyróżniający miejsce, w którym mieści się bar stanie się fajnym dodatkiem. Para Młoda ma również możliwość wywieszenia napisu z pierwszymi literami swoich imion, bądź też bardzo popularnym „MR&MRS” – nad drzwiami wiodącymi do sali weselnej.

Świecący napis jest świetnym tłem do sesji fotograficznych. Zrobione zdjęcia na jego tle mogą mieć bardzo romantyczny charakter. Jeśli postawimy na miniaturową wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą stać się ozdobą stołu Nowożeńców, dzięki której miejsca Młodej Pary będą konkretnie wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów stała się prawdziwym hitem na rynku dekoracji ślubnych. Warto się zdecydować na takie rozwiązanie, ze względu na wiele możliwości jakie za sobą niesie w relatywnie niskich cenach.

Nieodłącznym elementem ślubu oraz imprezy weselnej są dekoracje balonowe. Kolorowe baloniki, balony z helem, balonowe ozdoby auta weselnego, czy bardziej popularne – balony przedstawiające Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie będzie jeszcze piękniejsze.

Na pozór może się wydawać, że ozdoby balonowe to nic szczególnego. Są widoczne niemal na każdym weselu, ale stwierdzenie, że nie można w tej kwestii przygotować czegoś nieszablonowego jest bardzo dalekie od prawdy. Prawdziwą furorę możemy zrobić, gdy sięgniemy chociażby po tańczące balony przypominające kształtem Młodą Parę – na pewno wywołamy dzięki temu dużo uśmiechów na twarzach naszych gości weselnych, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Ostatnimi czasy, zaobserwowaliśmy również szał na balony-olbrzymy, wystrzeliwane podczas pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najbardziej podniosłych momentów całego przyjęcia weselnego.

Jeśli pragniemy nadać naszemu niezapomnianemu przyjęciu weselnemu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wówczas świetnym rozwiązaniem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie czerwone balony będą się świetnie prezentować na zewnątrz pod wieczór, ale również na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej zazwyczaj spotykamy inne dekoracje, które prezentują się szczególnie efektownie. Balony mogą również stać się małym elementem uzupełniającym większe elementy dekoracyjne. W takiej sytuacji szczególnie przydatne mogą być balony pastelowe. Kolorowe baloniki na pewno spodobają się najmłodszej części naszych gości.

Jak wynika z tego wpisu, świat balonów daje nam wiele możliwości i każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. Nietuzinkowe kompozycje balonowe to doskonały wybór na ślub, przyjęcie weselne, ale również na inne eventy zorganizowane.

Planowanie ślubu nie odbędzie się, bez planowania dekoracji ślubnych, które uświetnią każdą część ceremonii. Wielki wybór dodatków, jakimi można uświetnić wystój kościoła, sali czy samochodu, pozwoli na przygotowanie idealnej uroczystości. Dekoracje weselne nie muszą być wcale wyszukane, ani drogie, by były doskonałym elementem wystroju , robiły wrażenie oraz były miło wspominane przez gości. Najlepiej zdecydować się na takie elementy, jakie będą pasowały parze młodej oraz podkreślą charakter imprezy.

 

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Głównym celem dekoracji ślubnych w kościele jest zbudowanie ciepłego nastroju. Dostosowuje się je do wnętrza budynku, by mogły dodać piękna i wyjątkowości ceremonii ślubnej, co ważne nie może być ich przesadnie dużo, by nie zakłócały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła opiera się przede wszystkim na dekoracji ołtarza, drogi do niego i bocznych naw. W tym celu najlepiej sprawdzają się świece, kwiaty oraz szarfy.

Świeczniki, latarenki, świece

Świece potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat, zwłaszcza w półmroku panującym w kościele. Odpowiednie rozplanowanie ustawienia, pozwoli na niezwykłe oświetlenie wystroju. Trzeba jednak pamiętać, aby były one rozmieszczone z głową, aby nie przeszkadzały gościom w komfortowym przemieszczaniu się oraz nie stanowiły zagrożenia. Dostępnych jest wiele ciekawych latarenek i świeczników, które nie tylko nadadzą uroku wystrojowi, ale też zabezpieczą przed ściekaniem wosku.

Szarfy, wstęgi, dywany

Przeważnie szarfy i wstęgi wykonuje się z satyny lub tiulu. Rozwiesza się je podłużnie względem ławek, żeby ukształtować korytarz, jakim para młoda podejdzie do ołtarza lub przy samym ołtarzu. Szarfy mogą być nieozdobione, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dodatkowo przystroić je kokardami, kwiatami albo innymi ozdobami.

Dodatkowo drogę do ołtarza można pokryć chodnikiem lub dywanem, który uświetni wygląd przejścia oraz nada mu elegancji. Zwykle takie dywany są w kolorze czerwonym lub białym.

Płatki, kwiaty, bukiety

Kwiaty i bukiety mają duże zastosowanie. Będą doskonałe we wszystkich miejscach, jakie para młoda zamierza ozdobić. Należy też pamiętać, że lepiej postawić na mniej kwiatów żywych oraz nie stosować sztucznych. Kwiaty będą odpowiednie przy ławach oraz przy ołtarzu. Często rozsypuje się płatki kwiatów w przejściu do ołtarza. Nie wolno przedobrzać z ilością dodatków. Dywan i płatki jednocześnie mogą już być przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole to kwiatowe łuki wyłożone kwiatowymi kompozycjami, które można ustawić nie tylko w kościele. Ta dekoracja ślubna poprawi też wystrój sali lub będzie przyjemnym tłem do sesji zdjęciowej. Niestety, jest to dość kosztowna ozdoba.

DEKORACJE ŚLUBNE NA SAMOCHÓD

Przy dekoracji samochodu też można wykazać się pomysłowością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wypożyczeniu limuzyny, można ją także ozdobić ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Kwiaty, puszki, wstążki

Do wciąż najpopularniejszych ślubnych ozdób samochodowych należą puszki, kwiaty oraz wstążki. Puszki przyczepia się do tyłu auta i są one dostępne w różnych kolorach i wzorach i mogą mieć ciekawe nadruki. Tak samo wysokim zainteresowaniem ciągle cieszą się także wstęgi na maskę samochodu, które można udekorować kwiatami, koralikami, kokardami czy nawet balonami oraz innymi drobnymi ozdobami.

Tablice rejestracyjne i naklejki

Zarówno naklejki jak i tablice rejestracyjne są dostępne w gotowych i spersonalizowanych formach. Da się je zamówić z ciekawymi grafikami weselnymi, które wpasują się w przewodni motyw uroczystości, a także datą ślubu, imionami, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje ślubne, które przystroją salę weselną, są szczególnie ważnym elementem, który trzeba wybrać, planując wesele. Głównym priorytetem jest przystrojenie stołów, a potem otoczenia oraz części przeznaczonej na tańce. Dużą rolę spełniają tu zwykle kompozycje kwiatowe, choć w nowoczesnych projektach, świetnie sprawdza się też aranżacja świateł scenicznych, które nadadzą niesamowitą atmosferę. Wszystko zależy od interesującego parę młodą motywu przewodniego.

Otoczenie

Dekoracja otoczenia zwykle opiera się na przewodnim motywie wesela. Inaczej zostanie udekorowana ze względu na miejsce uroczystości, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań młodej pary. Wszystkie te elementy muszą wzajemnie współgrać tak, by zbudować wyjątkowy klimat. W tym przypadku ważny jest dobór oświetlenia, kwiatów, ozdobnych materiałów oraz wszelkich podwieszanych dodatków np. balonów, girland, czy rozet.

Stoły

Stół z zazwyczaj ma najwyższą liczbę dekoracji ślubnych, dlatego przystrojenie go wymaga dbałości o detale. Wśród najczęstszych dekoracji na stole są nie tylko piękne serwetki, winietki, czy zastawa stołowa. Będą się tam też niewielkie podarunki dla gości, bieżniki i obrusy, świece i aranżacje kwiatowe. Dostępne są również zabawne dodatki, jak na przykład menu, regulaminy wesela czy podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najpopularniejszą dekoracją weselną są pokrowce, jakie można dopasować pod względem kolorów i wzorów. Ponadto istnieje sporo ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych świateł, girland oraz oczywiście kwiatów, do przystrojenia siedzeń dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród wielu dodatków, zwykle dostępna jest także księga gości na specjalne życzenia oraz ankiety i plakaty, które staną się wzruszającą pamiątką. Z kolei fotobudka uświetni wesele, dzięki zabawnym rekwizytom do zdjęć. Ofert z dekoracjami weselnymi jest dużo i z pewnością każda para znajdzie coś dla siebie.

Dekoracje ślubne Toruń cennik

Komentarze są wyłączone.