Dekoracje weselne kościołów

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow

Planowanie wesela nie odbędzie się, bez planowania dekoracji weselnych, które będą wszechobecne podczas ceremonii. Wielki wybór dodatków, którymi można udoskonalić wystój sali, kościoła czy samochodu, będzie pomocą w przygotowaniu wymarzonej uroczystości. Dekoracje ślubne nie muszą być wcale wyszukane, ani drogie, by były doskonałym elementem wystroju wnętrz, robiły wrażenie i były dobrze wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej zdecydować się na takie elementy, które będą odpowiadały parze młodej oraz podkreślą charakter imprezy.

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Podstawowym celem dekoracji weselnych w kościele jest stworzenie ciepłego nastroju. Dopasowuje się je do wnętrza budynku, by mogły dodać piękna i wyjątkowości ceremonii ślubnej, jednak nie może być ich przesadnie dużo, żeby nie zaburzały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła bazuje przede wszystkim na ozdabianiu ołtarza, drogi do niego i naw bocznych. W tym celu najlepiej sprawdzają się świece, kwiaty i szarfy.

Świeczki, świeczniki, latarenki

Świece potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat, zwłaszcza w półmroku panującym w kościele. Odpowiednie rozplanowanie ustawienia, pozwoli na niezwykłe oświetlenie wystroju. Trzeba jednak pamiętać, aby były one poukładane z głową, aby nie przeszkadzały gościom w sprawnym przemieszczaniu się oraz nie stwarzały zagrożenia. Dostępnych jest wiele ciekawych latarenek i świeczników, które nie tylko dodadzą klimatu wystrojowi, ale również ochronią przed kapaniem wosku.

Wstęgi, szarfy, dywany

Zazwyczaj szarfy i wstęgi wykonuje się z satyny lub tiulu. Rozwiesza się je wzdłuż ławek, aby ukształtować korytarz, którym para młoda przejdzie do ołtarza albo przy samym ołtarzu. Wstęgi mogą być nieozdobione, ale równie dobrze można dodatkowo udekorować je kwiatami, kokardami lub innymi ozdobami.

Dodatkowo przejście do ołtarza można wyłożyć dywanem lub chodnikiem, który uświetni wygląd przejścia oraz nada mu eleganckiego stylu. Zazwyczaj takie dywany są w kolorze białym lub czerwonym.

Płatki, kwiaty, bukiety

Kwiaty i bukiety mają duże zastosowanie. Będą odpowiednie we wszystkich miejscach, jakie para młoda zamierza ozdobić. Trzeba też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniejszą liczbę kwiatów żywych oraz nie stosować sztucznych. Kwiaty będą odpowiednie przy ławach i przy ołtarzu. Co raz częściej rozsypuje się płatki kwiatów w przejściu do ołtarza. Warto nie przedobrzać z ilością dodatków. Płatki i dywan jednocześnie mogą już być przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole są kwiatowymi łukami wyłożonymi kompozycjami kwiatowymi, które można ustawić nie tylko w kościele. Taka dekoracja na ślub uświetni też wystrój sali albo będzie przyjemnym tłem do sesji zdjęciowej. Niestety, to dość kosztowna ozdoba.

DEKORACJE ŚLUBNE NA SAMOCHÓD

Dekorując samochód też można popisać się kreatywnością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wypożyczeniu limuzyny, można ją także ozdobić ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Kwiaty, puszki, wstążki

Nadal do najbardziej popularnych weselnych ozdób samochodowych należą puszki, wstążki oraz kwiaty. Puszki przyczepia się z tyłu auta i są one dostępne w różnych wzorach i kolorach oraz mogą mieć ciekawe nadruki. Równie wysokim zainteresowaniem wciąż cieszą się też wstęgi na maskę auta, które można udekorować kwiatami, kokardami, koralikami czy nawet balonami oraz innymi małymi ozdobami.

Naklejki i tablice rejestracyjne

Zarówno naklejki jak i tablice rejestracyjne można kupić w gotowych i spersonalizowanych formach. Da się je zamówić z atrakcyjnymi grafikami weselnymi, które wpasują się w motyw przewodni uroczystości, a także datą ślubu, imionami, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje ślubne, które ozdobią salę weselną, są kluczowym elementem, o którym trzeba zdecydować, organizując wesele. Podstawowym priorytetem jest dekoracja stołów, a potem otoczenia i części przeznaczonej na tańce. Znaczącą rolę spełniają tu często kompozycje kwiatowe, choć w bardziej nowoczesnych projektach, świetnie sprawdza się także aranżacja świateł scenicznych, które nadadzą niezwykłą atmosferę. Wszystko zależy od interesującego parę młodą motywu przewodniego.

Otoczenie

Dekoracja otoczenia zazwyczaj opiera się na przewodnim motywie wesela. Inaczej będzie udekorowana z uwagi na miejsce uroczystości, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań pary młodej. Wszystkie te elementy muszą wzajemnie łączyć się tak, by zbudować wyjątkowy klimat. W tym przypadku ważny jest dobór oświetlenia, kwiatów, ozdobnych materiałów oraz wszelkich wiszących dodatków np. balonów, girland, czy rozet.

Stoły

Stół z reguły unosi największą liczbę dekoracji ślubnych, dlatego przystrojenie go wymaga dbałości o szczegóły. Wśród najczęstszych dekoracji na stół są nie tylko piękne serwetki, winietki, czy zastawa stołowa. Znajdują się tam również drobne podarunki dla gości, obrusy, i bieżniki, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są także śmieszne dodatki, jak na przykład regulamin weselna, menu albo podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najpopularniejszą dekoracją na ślub są pokrowce, które dobiera się pod względem kolorów i wzorów. Dodatkowo istnieje sporo ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych świateł, girland i oczywiście kwiatów, którymi można przystroić siedzenia dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród różnych dodatków, często dostępna jest też księga gości na wyjątkowe życzenia oraz plakaty i ankiety, które staną się doskonałą pamiątką. Natomiast fotobudka uświetni zabawę weselną, dzięki zabawnym rekwizytom do zdjęć. Ofert z dekoracjami ślubnymi jest mnóstwo i z pewnością każda para znajdzie coś w swoim guście.

Dekorujemy sale weselne

Komentarze są wyłączone.