Sklepy internetowe czy łatwo się zakłada

XXI wiek to ciągły rozkwit idei konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, ciągle poszukują nowych produktów i pragną mieć coraz więcej. Nic nie jest argumentów na to, żeby ta tendencja się odwróciła. Kupowanie wytwornych wyrobów to również, lecz na pierwszym miejscu są jeszcze detergenty, pokarm – w skrócie – to, co jest nam niezbędne do funkcjonowania. Gros z nas sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i w wyniku tego, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Zbawieniem może być sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Sami znamy pewnie niemało przykładowych osób, nie mających chwili wytchnienia. Zakupy załatwiają w hipermarkecie co 14 dni, aby odjąć sobie notorycznego chodzenia po potrzebne artykuły. Obecnie część sklepów poszła krok dalej i świadczą takim osobom dostarczenie zakupów do domu.

Powyższa tematyka tyczy się szczególnie ludzi zalatanych, tkwiących do późna w miejscu zatrudnienia. Nie wyglądają na zachwyconych, gdy muszą udać się na świąteczny shoping. To właśnie oni skwapliwie sięgają wówczas po sklep internetowy oraz masowo nabywają gifty dla bliskich. Co za tym idzie – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak zdążyliśmy się przekonać – wyjątkowo liczną.

 

Wiemy zatem jaki fundamentalny cel zorganizowania e-sklepu, tym razem powinniśmy zastanowić się jak ów sklep ma wyglądać. Nie możemy mieć wymagań z księżyca. Jeżeli sklep internetowy ma nam dać wymierne korzyści, w takiej sytuacji rozpoczynamy od tak zwanej analizy SWOT. Rozpatrzenie mocnych oraz gorszych stron, szans i zagrożeń to całkowita podstawa. Obejmuje to kwestię tak naszego nowego sklepu, jak i konkurencji. Musimy sprawdzić jakie parametry produkują, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

 

Następnym etapem jest zdefiniowanie grupy odbiorców. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Tworzony przez nas sklep internetowy może być dostosowany do Odbiorcy uniwersalnego, który będzie mógł wybierać spośród dużej ilości dziedzin towarów, lecz też dla przykładu przekonywać do sklepu internetowego po pierwsze kobiety, z powodu licznej oferty kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Rzetelnie sprawdźcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Jest taka możliwość, że będzie musieli w pierwszej fazie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Należy pamiętać, iż założenie sklepu internetowego ma bardzo wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, obligatoryjnie należy zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, przypilnować formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeśli Twoja firma już działa, powinieneś w zasadzie tylko zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Następna analizowana składowa związana jest z produktami. Gdy już zdecydujemy się czy zaoferujemy coś wyspecjalizowanego, z hermetycznej branży, czy też towary uniwersalne, wyrabiane na olbrzymią skalę, koncentrujemy się na odpowiednim wyborze kolportera. Sumienność, punktualność i wiarygodność, to powinna być grupa cech, na którą musimy mieć baczenie. Wiadomo, że czynnikiem kluczowym jest również stosunek jakości do ceny. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Załatwiłeś dystrybutora? Teraz trzeba zatroszczyć się o prezentacje produktów. Ktoś spyta – czemu to takie ważne?

Wkraczamy teraz w sferę promowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Gdy chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to w takiej sytuacji należy postawić na unikalne opisy – przejrzyste dla potencjalnych Nabywców, lecz także uregulowane pod SEO, aby dobrze nam znana wyszukiwarka Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. W przypadku skopiowanych treści – wyszukiwarka zakwalifikuje Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie zapewnimy sobie czołowej lokaty w rezultatach wyszukiwania. Możemy te opisy przygotować sami, ale lepiej jak zajmą się tym specjaliści od SEO.

 

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – pora na udostępnienie konkretnych systemów płatności. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Niewąpliwie będziemy chcieli też dać Partnerom możliwość płatności za pobraniem i z góry. Kluczową sprawą jest to, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Wizja jest, znacie już swoją konkurencję, mamy już biznes plan oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Teraz trochę spraw technicznych.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. Czasem starczy chociażby darmowe oprogramowanie, lecz jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

 

Domena czasem jest zapewniana w parze z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeżeli tak nie jest – to wtedy będzie trzeba takową zakupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W dziedzinie hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – przynoszą one nam multum barier, co utrudni nam pracę.

sklepy internetowe Toruń

Komentarze są wyłączone.