E-sklep w oparciu o WooCommerce

WordPress, jako od lat jedna z najpopularniejszych oraz często używanych platform do budowania witryn internetowych ma również dodatkową zaletę. Najlepsze funkcje udostępniane są we wtyczkach, a za pomocą wtyczki WooCommerce to również doskonałe narzędzie do stworzenia e-sklepu. Dzięki temu, że WordPress pracuje poprzez własny CMS, czyli system zarządzania treścią, jest nietrudny w obsłudze dla użytkowników oraz pozwala na budowanie stron i sklepów internetowych bez konieczności wykorzystania zaawansowanej programistycznej wiedzy.

WooCommerce jest w pełni wkomponowaną w WordPressa wtyczką, która przemienia witrynę na WordPressie w e-sklep. Jej obsługa, szczególnie że jest także w polskiej wersji językowej, jest właściwie łatwa oraz gwarantuje dużo opcji. Dzięki niej da się wpisywać produkty, opisy i parametry, zdjęcia, ceny, a nawet stan magazynowy. Z kolei osoby korzystające ze e-sklepu zyskują funkcję koszyka oraz w prosty oraz bezpieczny sposób kupić oferowane produkty.

Dlaczego warto budować e-sklep za pomocą WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce została opracowana ze względu na użytkowników WordPressa, co oznacza, że jest dopasowana do jego potrzeb, a jej instalacja jest całkiem łatwa. Co więcej duża ilość szablonów i motywów jest w pełni zgodnych z WooCommerce, dzięki czemu oprawa graficzna, rozmieszczenie elementów lub działanie sklepu na WordPressie jest łatwe do poprzawiania. Wszystko, czego potrzeba to podstawowy zakres wyobraźni i wiedzy, by zbudować e-sklep dopasowany do potrzeb, a oprócz tego estetyczny oraz przyjazny dla użytkowników.

Co szczególnie istotne, tworząc e-sklep poprzez WordPress zyskuje się pełną kontrolę nad sklepem. To odznacza WooCommerce w zestawieniu do sklepów abonamentowych, to proste  modyfikacje wyglądu i funkcjonalności sklepu, dzięki wsparciu specjalistów. Internetowe sklepy na WordPressie są tak często tworzone, że w razie problemu można nie tylko sięgnąć po wsparcie specjalizujących się firm, ale również szukać wśród grup, na blogach czy forach wsparcia ekspertów oraz osób, jakie uprzednio poradziły sobie z konkretnym problemem.

Wartością WooCommerce jest również to, że posiada ogromny zakres rozbudowanych dodatków. Popularność sklepów internetowych na WordPressie sprawia, że developerzy wciąż projektują nowe wtyczki i dodatki do WooCommerce. To sprawia, że gdy sklep potrzebuje jakiejś funkcjonalności, zazwyczaj wystarczy sprawdzić dostępne rozszerzenia oraz bardzo możliwe jest to, że odpowiadające na potrzebę do pracy dopasowane rozszerzenie istnieje od dawna. Poza tym WooCommerce systematycznie modyfikuje konflikty między dodatkami oraz szablonami w ciągu aktualizacji.

Otwarcie e-sklepu przez WooCommerce

Podłączenie WooCommerce do WordPressa jest absolutnie łatwe. Wystarczy w sekcji wtyczek wyszukać WooCommerce. Po dodaniu wtyczki, w pasku administratora pokazują się nowe funkcje, w których możliwe jest uzupełnianie produktów, kierowanie zamówieniami lub płatnościami i zapisywanie danych o klientach. Oprócz tego dostępne są też statystyki, raporty oraz analizy sprzedaży.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie możliwości WooCommerce są zupełnie bezpłatne. Chociaż bezpłatna wersja gwarantuje naprawdę sporo, niektóre dość ważne w e-sklepie funkcje mogą wiązać się z kosztem. Między innymi płatne dodatki dotyczą obsługi płatności elektronicznych, współpracy z kurierami, sklepami mediów społecznościowych (np. sklep na Facebooku), Allegro, lub rozbudowanych funkcji promocji i opinii. Część płatnych rozszerzeń posiada bezpłatną wersję, ale może okazać się, że do prawidłowego funkcjonowania e-sklepu na WordPressie najlepsza będzie wtyczka płatna.

Wsparcie i bezpieczeństwo e-sklepu na WordPressie

Bezpieczeństwo e-sklepu to istotna kwestia. Sam WooCommerce oraz WordPress są bezustannie poprawiane przez twórców, z powodu czego są oceniane jako narzędzia bezpieczne. Problemem mogą okazać się jednak inne wtyczki, jakie nie w każdym przypadku są idealnie dostosowane, dlatego mogą w pewnym zakresie tworzyć dostęp do witryny. Z tego powodu, lepiej instalować ograniczoną ilość rozszerzeń, przede wszystkim tych najbardziej koniecznych do stworzenia sklepu. By zapewnić bezpieczeństwo e-sklepu stworzonym przez WooCommerce i WordPress najlepiej na bieżąco aktualizować wtyczki i motywy. Aktualizacje z reguły mają na celu usuwanie błędów i luk. Oprócz tego dostęp do panelu administracyjnego i serwera FTP powinien posiadać głównie właściciel e-sklepu oraz ewentualnie osoby wsparcia technicznego. Co więcej hasła powinny być zawsze wysoko skomplikowane, by gwarantowały większe bezpieczeństwo e-sklepu.

Należy również postawić na solidny hosting z opcją tworzenia kopii danych oraz wsparcie profesjonalistów. Wsparcie techniczne może stać się nieoceniona, jeśli pojawi się przeszkoda, z którą ciężko będzie wygrać samemu. Obok współpracy z profesjonalną firmą, która zajmuje się wsparciem technicznym do WordPressa, sporo rozwiązań problemów znajduje się na blogach internetowych lub na grupach. Niekiedy wystarczy zostawić w takim miejscu pytanie oraz poczekać na odpowiedź. Jeżeli jednak problem wymaga natychmiastowej naprawy, lepiej sięgnąć po pomoc ekspertów.

Sklepy internetoweBlackSoft sklepy internetowe

Komentarze są wyłączone.