Pozycjonowanie lokalne – dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy

W dzisiejszych czasach przekonujemy się, iż bez właściwego propagowania strony internetowej, perspektywy na sukces naszej działalności są stosunkowo małe. Szczęśliwie, dzięki nieustającemu rozwojowi, Google wykreowało złożony system, z którego pomocą dotrzemy do lokalnych Klientów. Żeby to właśnie nasz salon fryzjerski, serwis opon, restauracja, biuro nieruchomości i cokolwiek innego zostało wyhaczone przez Interesantów z pobliża, potrzebne jest poprawne wypromowanie strony w lokalnych wynikach wyszukiwania. Ma na nie wpływ sporo elementów, którymi zajmiemy się w tym artykule.

Pozycjonowanie lokalne – co to jest?

Tłumacząc od podstaw, pozycjonowanie lokalne to promowanie danej strony w wyszukiwarkach. Od zwykłego pozycjonowania stron różni się jednak tym, że głównym celem będą wyszukujący z konkretnego obszaru, np. województwa, miejscowości, a niekiedy nawet jednej dzielnicy. Najczęściej jest tak, że wyszukiwarka jest w stanie samodzielnie oszacować, gdzie mieści się najbliższe naszemu położeniu duże miasto. Da się to bez problemów zweryfikować, korzystając z przycisku „Narzędzia wyszukiwania” na stronie wyszukiwania. Załóżmy, że naszym celem jest znalezienie biura nieruchomości. Jeżeli wyszukujący jest w w tej chwili w Toruniu, to w takiej sytuacji narzędzie wyszukujące podpowie nam najskuteczniej wypozycjonowane agencji nieruchomości z Torunia. Badania mówią prawdę – powyżej 95% Odbiorców poszukuje w pierwszej kolejności przedsiębiorstw i usług z ich okolicy, żeby mieć do nich łatwy dostęp. Musimy zrobić co się da, aby trafili na właśnie naszą firmę, gdyż przeszło 3/4 wyszukujących lokalnie kupiło produkt w przyszłości, a więcej niż 80% użytkowników telefonów nowej generacji i tabletów używa wyszukiwarek internetowych. Co najczęściej wpisują? Przede wszystkim są to restauracje, sklepy i usługi. Jeśli jesteś właścicielem restauracji, koniecznie musisz zatroszczyć się o pozycjonowanie lokalne.

Pozycjonowanie lokalne – jakie działania podjąć?

Tak samo jak w kwestii tradycyjnego pozycjonowania stron, przy pozycjonowaniu lokalnym wciąż niezwykle istotną rzeczą będzie optymalizacja witryny internetowej. Musimy regularnie dodawać teksty oraz postarać się, by teksty były możliwie jak najwyższej jakości. Pamiętajmy przy tym o linkach, prowadzących do naszej strony. Powinniśmy teraz pomyśleć nad technikami, które będą charakterystyczne dla pozycjonowania lokalnego, takimi jak np.:

Utworzenie strony w Google Moja Firma, które szerzej przeanalizujemy poniżej,
linki z lokalnych stron – dołóżmy wszelkich starań, aby informacje o naszej firmie pojawiały się w lokalnych mediach, na stronie serwisu miasta, w lokalnym katalogu firm oraz witrynach związanych z branżą turystyczną,
zgodność danych identyfikujących przedsiębiorstwo – otoczmy opieką dane, które podajemy w katalogach firmowych i innych witrynach. Jeżeli zmieniamy adres lub jakiekolwiek inne dane kontaktowe i nie odnawiamy tego, to w takiej sytuacji narzędzie wyszukujące potraktuje nas jako niewiarygodnych,

Usługa Google Moja Firma i pozycjonowanie w Google Maps

Bardzo znaczące jest zrobienie profilu naszej spółki w Google Moja Firma. Służy ona do tworzenia wizytówek firm, które prowadzą działania na lokalnym rynku. Co możemy dzięki niej zyskać? Poprawne pozycjonowanie i optymalizacja wizytówki spowoduje, iż szukający, używający lokalnych słów kluczowych zapewne natknie się na naszą wizytówkę, obejmującą adres witryny internetowej i telefon do naszej firmy. Samo zrobienie wizytówki nie jest przesadnie trudne, ale już pozycjonowanie wymaga sumienności i konkretnej wiedzy.

Aby dodatkowo zwiększyć swoje perspektywy na pozyskanie lokalnych Kontrahentów, spożytkujemy usługę Google Moja Firma do pozycjonowania w Google Maps. Ten element pozycjonowania lokalnego jest relatywnie trudny, ale profity na rynku lokalnym z pewnością będą odczuwalne. Jak powinna wyglądać prawidłowo sformatowana wizytówka w Google Maps? Po pierwsze – musi mieć dobry tytuł. Musimy wcielić się w rolę szukającego i rozważyć, jakimi hasłami będzie operował w wyszukiwarce. Najprościej będzie umieścić w tytule nazwę firmy oraz rodzaj oferowanych przez nas usług. Następny krok, poszerzamy wizytówkę o aktualne dane kontaktowe. Wspominaliśmy już o tym wyżej – powinniśmy systematycznie je aktualizować. Następnie ustalamy dla Twojej spółki jednostkowy kod vanity URL. Jest to ciąg liter, pojawiający się po adresie https://plus.google.com/, najczęściej jako nazwa spółki. Gdy już mamy te elementy, to zostaje już tylko dobrać właściwą grafikę oraz stworzyć odpowiedni opis działalności.

Co ważne – wizytówka pozwala wyszukującym wystawiać opinie naszej firmie. Ich ilość i jakość determinują to, na jakiej pozycji znajdziemy się w rezultatach wyszukiwania. Jeśli uda nam się wypracować dużą liczbę pozytywnych opinii, to wówczas będzie to miało pozytywny wpływ na pozyskiwanie kolejnych Nabywców oraz kreowanie dominacji nad konkurencyjnymi firmami.

Pozycjonowanie lokalne to tańszy i szybszy patent, na usytuowanie się w wynikach wyszukiwania niż szersze pozycjonowanie witryn. Nie masz pojęcia od czego zacząć? Agencja reklamowa zatrudniająca ekspertów od pozycjonowania lokalnego na pewno pomoże Ci postawić pierwszy krok w temacie pozycjonowania lokalnego.

Zapraszamy na naszą stronę internetową – porady, analizy – http://pozycjonowanie-stron.torun.pl/pozycjonowanie-lokalne/

 

 

Komentarze są wyłączone.