Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozbudowy technologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest właściwie od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które usuwają przebarwienia i poprawiają wygląd zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na końcowy rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie powstała możliwość zobaczenia rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz wpływ zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w formie przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile do tej pory, choć implanty są najtrwalszym i według stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów dentystycznych łączy się długotrwałym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant musi połączyć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za pomocą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się zaaplikować od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant całkowicie połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy zapewnia znacznie widoczniejsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a do tego usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą u dentysty jest niezwykle wygodny i nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez problemu regulować natężenie światła i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się naprawić także za pomocą koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które zakłada się na powierzchnię zębów. Dzięki nim da się schować niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako sposób poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.