Klinika stomatologii Estetycznej

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozrostu tecjnologii i technik wykorzystywanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest praktycznie od ręki podczas jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele technik, które usuwają przebarwienia i poprawiają kształt i wygląd zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie powstała możliwość zobaczenia efektu działań stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszelkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto DSD można zastosować mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian albo skorzystać z programu w formie przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i zdaniem dentystów najlepszym pośród protez, cały przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych łączy się długim czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi zespoić się z kością, co zabierze trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wspaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant całkowicie połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy stomatolog wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy zapewnia o wiele lepsze rezultaty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a przy okazji pozbywa się do 98% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą w gabinecie stomatologicznym jest całkiem wygodny i nie pożera wiele czasu. Bardzo istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez problemu regulować siłę światła i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić także za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głownej mierze ze względu na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które zakłada się na zęby. Pod licówkami da się schować trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako sposób korekty małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Stomatolog Toruń

Komentarze są wyłączone.