Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Jaką metodą wybielać zęby, by osiągnąć oczekiwany efekt?

Wybielanie zębów, szczególnie fachowymi metodami od stomatologa jest uważane za jeden z najbardziej skutecznych zabiegów estetycznych . Biorąc pod uwagę techniki, da się bez problemu uzyskać biel zębów widoczniejszą nawet o kilka tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, powstałych z uwagi na włączenie do posiłków np. kolorowej diety.

Pośród przyjmowanych przez pacjentów pokarmów i napojów jest wiele produktów, które wpływają na kolor zębów. Do zwykle wskazywanych należą kawa, soki lub różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne by możliwe było usuwanie rezultatów spożywania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty odcień. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji specjalnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą zdecydować się na fachowe zabiegi wybielania w gabinecie dentystycznym, np. poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Najlepsza lampa wybielająca zęby

Najbardziej fachowe przywracanie bieli zębów polega na naświetlaniu ich stworzonymi do tego nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów daje najlepsze wyniki już po jednym razie.

Jedną z najbardziej znanych lamp wybielających zęby jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, oferująca oczekiwane oraz trwałe skutki już po pojedynczym zabiegu wybielania. Oprócz tego ten typ zabiegu niszczy do 97% bakterii zbierających się w jamie ustnej oraz zmniejsza stany zapalne przyzębia, a do tego wspomaga hartowanie kompozytów i wypełnień dentystycznych. Tak więc wybielanie zębów, chociaż najsilniej pożądane, nie jest jedynym pozytywnym skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się o 360°, dzięki czemu może zostać dopasowywana do różnych pozycji pacjenta, co zwiększa dokładność pracy i wygodę. Oprócz tego również siła naświetlania może zostać dostosowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami dentysty. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Więcej metod wybielania zębów

Wielu ludzi marzy o promiennym oraz śnieżno – białym uzębieniu. Z tej przyczyny na rynku dostępne są ciekawe sposoby wybielania, na jakie pacjenci mogą wypróbować. Jednym z najbardziej znanych są oczywiście ogólnodostępne pasty wybielające do zębów. Dość efektywnie eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie psują szkliwa. Równie popularne są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnej aplikacji. Można je dostać na przykład w sklepach lub w aptece, jednak często jest to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między nimi.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że świetnym sposobem na wybielenie zębów jest fachowe oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym np. przez zabieg scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem dostępnym u stomatologa są także wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece są indywidualnie dobrane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie nasuwa nakładki po wizycie oraz korzysta z nich według ustaleń dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, by wybielanie zębów było skuteczne oraz w pełni bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania zębów jest kontakt ze stomatologiem. Jak obecnie mamy świadomość, że wszelkie domowe metody, chociaż na pierwszy rzut oka dają efekt, tak naprawdę psują szkliwo oraz łatwo drażnią dziąsła. Dentysta profesjonalnie oceni, jaka technika spośród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Oprócz tego zobaczy zdrowie zębów oraz dowie się, czy przed zabiegiem wybielania zębów niezbędne będzie najpierw ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, należy zatroszczyć się, by kupowane były one z zaufanych źródeł. Popularne nakładki albo żele wybielające bezpieczniej kupić w sprawdzonych punktach lub z polecenia stomatologa. Niezwykłe promocje nie zapewniają bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z uwagi na to warto zdecydować się na fachowe wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Tak mamy pewność, że dentysta używa certyfikowane wyroby, a na bazie swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż pojawiają się skutki wybielania zębów?

Warto zauważyć, że wybielanie zębów nie działa od razu. Na przykład wybielanie zębów techniką nakładkową zabiera kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie szybki skutek, jednak należy mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zazwyczaj zaraz po zabiegu wybielania zębów należy również stosować białą dietę, by nie popsuć dopiero co uzyskanego efektu. Jeśli utrzymamy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Efektywność wybielania zębów

W jakich sytuacjach wybielanie zębów nie działa? Usunięcie przebarwień powstałych na skutek diety pokazuje naturalny odcień zębów, które często nie są całkiem białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają barwę np. w wyniku stosowanych leków lub w przypadku zębów martwych. Wtedy nie osiągniemy pożądanej bieli środkami wybielającymi z drogerii, ani profesjonalnym wybielaniem w gabinecie dentystycznym.

Co, kiedy zabieg wybielania zębów nie przynosi rezultatów? W takim przypadku decydujemy się inne zabiegi estetyczne dostępne u stomatologa. Najlepszym sposobem będzie nałożenie licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, które na stałe zakładamy na zęby, mają sporo zalet. Obok tego, że możemy dopasować ich barwę według chęci pacjentów, przy użyciu licówek dentysta może dokonać także niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Dlatego też warto przed zabiegiem wybielania zębów skonsultować się z dentystą, by sprawdził, jaka technika będzie najbardziej skuteczna.

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.