Stomatologia estetyczna Toruń

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozkwitu technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest niemal od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które usuwają przebarwienia i korygują kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Do niedawna na końcowy rezultat należało czekać aż do końca leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie stworzono możliwość poznania efektu działań dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo DSD można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na wszczepienie implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym i według dentystów najlepszym wśród protez, pełen zabieg trwał parę miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych łączy się sporym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant musi połączyć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można zaaplikować od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant w pełni zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, kiedy stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy gwarantuje o wiele lepsze efekty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, ponieważ nawet w pełni zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a przy okazji eliminuje do 97% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle wygodny i nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez trudu regulować siłę lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić również za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je w głównej mierze ze względu na to, że bardzo dobrze imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się od razu na zęby. Licówkami można zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się również jako sposób poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.