Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na starcie należy objaśnić, do czego tak naprawdę aplikator etykiet służy. A mianowicie jest to maszyna przemysłowa, której przeznaczeniem jest przyklejanie banderol na różne rodzaje produktów. Przykładem mogą być butelki z rumem albo orzechówką. Posiadają owalny kształt oraz najczęściej są wykonane ze szkła. Etykieciarka nakłada na nie nalepkę z kluczowymi danymi: nazwą firmy wytwarzającą napój, nazwą trunku, okresem ważności itd. W przypadku mocnych napojów, m in. tequili, etykieciarka musi obligatoryjnie nakleić też banderolę akcyzową.

Jedną z najbardziej znanych firm produkujących aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma wprowadziła wiele procedur naklejania etykiet: etykiety samoprzylepne, etykiety na zimny klej, etykiety odcinane, nalepki termokurczliwe. Etykieciarka może przyklejać etykiety na rozmaite typy towarów, przykładowo na potrzeby napojów (napoje energetyczne, słodkie soki, gazowane nektary), do jedzenia (olej rzepakowy, zupki dla dzieci, produkty mleczne), do kosmetyków (kremy dla mężczyzn, peelingi, kremy do depilacji) i sporo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wprowadziło najdoskonalsze rozwiązania, jeżeli chodzi o oznaczanie towarów. Od pewnego czasu ciekawostką jest technologia Adhesleeve, która bazuje w skrócie na tym, że każdorazowa etykieta posiada dodatkowe paski kleju poliakrylowego. Generalnie ten wytwórca zajmuje się sprzedawaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Futura, Pratica lub Rotaxa. Wybrane typy potrafią nakładać nalepki na wolnych opakowaniach i wszystkich napełnionych piwem, pudrem lub pożywieniem.

Dobrze jest na pewno przemyśleć sobie nabycie etykieciarki rotacyjnej, m in. wieloczłonowej. Za jej sprawą możemy oznaczać równolegle chociażby 6 towarów. Efekt końcowy jest uzależniony od liczebności stacji, w jakie będzie wyposażona i od średnicy karuzeli – bowiem etykieciarki rotacyjne inaczej definiuje się mianem „karuzelowych”. Opakowania puste lub z produktem są zamieszczane wokoło podstawowej stacji, która robi obrót oraz w tym samym czasie przenosi etykietki.

Jakie są korzyści z zakupu nowoczesnej etykieciarki?

W przypadku kiedy producent pożywienia, alkoholu czy toników chce posiadać wydajną maszynę do umieszczania etykiet na towary, wówczas powinien wybrać rzeczywiście P. E. Labellers. W Polsce istnieje wyłącznie kilka firm, które zajmują się importowaniem tak skomplikowanych urządzeń produkcyjnych i dalszym ich serwisem. Dobrze jest zawsze zainwestować w coś, co będzie stosowane do taśmowej produkcji przez masę lat. Aplikator etykiet mamy możliwość dobrać do linii przemysłowej, którą obecnie ma określona firma.

Istotną korzyścią jest sama technika Adhesleeve, jaka daje możliwość redukcji nadmiernych nakładów, np. kosztów przetrzymywania kleju, wydatków na rozpuszczalniki (zużywane są w aplikatorach etykiet wykorzystujących gorący klej), pokrywania kosztów ponadplanowego czasu mechaników trudniących się sprawdzaniem zespołów klejowych. Dużym plusem jest to, że w ogóle nie musimy utrzymywać specjalistów – mianowicie osób z obszernymi umiejętnościami, bo obsługa aplikatora etykiet jest faktycznie prosta. Ma miejsce przy pomocy panelu dotykowego.

Można ponadto liczyć na dużo mniej zastojów na linii produkcyjnej, większą odporność etykiet i obniżenie nakładów na energię (są związane z podgrzewaniem kleju w innych rodzajach aplikatorów etykiet).

W jakiej cenie można kupić aplikator etykiet?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers mają trzy istotne własności: przekonującą cenę, praktyczność oraz bezpieczeństwo. Projekt któregokolwiek aplikatora nalepek jest zawsze dopasowywany do potrzeb Kupującego. Istnieje możliwość umieszczenia owej maszynerii na jak najmniejszym obszarze i dodatkowo nie są złamane nakazy BHP. Każda spośród nich posiada opływowe ramy oraz specjalne osłony, by zatrudniony w trakcie obsługi mógł czuć się bezpiecznie. Czyszczenie, naprawa, przezbrojenia – są niezwykle łatwe.

Cena aplikatora etykiet zależy przeważnie od jej typu, zatem od metody, w której później będzie pracować. Nie mniej znaczące jest również to, czy Odbiorca jest zainteresowany zakupem całej linii wytwórczej czy jedynie indywidualnego aplikatora naklejek. Plusem innowacyjnej technologii jest to, że inwestycja zwraca się w szybkim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers okazjonalnie się psują i nie są przyczyną długich przestojów. Przeważnie w owych sytuacjach są rozpatrywane: współczynnik awaryjności i przeciętny okres postoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest wyposażyć linię przemysłową w inne supernowoczesne urządzenia, przykładowo inspektory opakowań, zakrętarki lub maszyny rozlewnicze. Na skuteczność produkcji mają wpływ wszystkie urządzenia, które biorą udział w generowaniu artykułów i sami pracownicy. Skuteczność samej etykieciarki jest uwarunkowana od większej ilości czynników aniżeli parametry techniczne.

Jeśli planujesz wiedzieć dużo więcej o nanoszeniu etykiet na opakowania, kliknij w ten link – Etykieciarki

Komentarze są wyłączone.