Dlaczego warto wybrać DJ-a na wesele?

Ciężki dym Warszawa

Ciężki dym Warszawa

Przeszukując fora tematyczne dotyczące przygotowań do ślubu, niezmiernie często można znaleźć wątekomawiający jaką muzykę wybrać na wesele. Sprawa, która często jest poruszana pośród forumowiczów jest dylemat, który można zamknąć w kilku słowach: zespół muzyczny czy dj na wesele – kogo wybrać?

O muzykach wyrażono już prawdopodobnie wszystko, a dj na wesele to wciąż gorący wątek. Stąd w tym poradniku omówimy to, czym trudzi się dj, czy dj na weselu się sprawdza, jak wybrać właściwego dj-a oraz różnice pomiędzy dj-em a zespołem. No to zaczynamy.

Zanim zaczniesz szukać dj-a na wesele

Dj-em z pewnością nie nazwiemy, kogoś kto odtwarza muzykę lecącą z listy na laptopie, dlatego że dedykowany sprzęt jest wymagany w zawodzie dj-a. Poważny dj dysponuje: tabletopem i głośnikami, a zdarza się, że i słuchawkami – to jednak nie wszystko, dlatego że dj, który poważnie wykonuje swoją pracę, zadba o to, aby jego koncert nie tylko perfekcyjnie brzmiał, lecz również dobrze prezentował się.

Czym się kierować przy wyborze dj-a

Dj (albo dyskdżokej) gra oraz remiksuje utwory, czyli wzbogaca przy użyciu dodatkowych efektów dźwiękowych. Dj to profesjonalista, który charakteryzuje się perfekcyjną znajomością prezentowanych kawałków, przy jednoczesnym zachowaniu harmonii muzycznej podczas performance’u. Ale jeśli idzie o dj na imprezy z gatunku wesele czy impreza studniówkowa, to dj musi być także bacznym widzem, aby błyskawicznie zweryfikować, czy prezentowany przez niego kawałek zaspokaja potrzeby odbiorców. A dobry dj może zagrać dla jakiejkolwiek widowni. Specjalnie kładziemy na to nacisk, bo profesjonalny dj nie pozwoli na to, by przygotowana przez niego melodia pasowała tylko jemu i nie trafiała w pragnienia weselników.

Pilne: dobry dj z Warszawy na już!

Jak wiadomo ile ludzi, tyle oczekiwań, ale istnieje kilkanaście istotnych reguł, jeśli chodzi o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Najpierw korzystnie jest zaznajomić się z portfolio dj-a. Aby to sprawdzić wystarczy sprawdzić hasła na przykład: Dj Warszawa lub dj wesele Warszawa, aby znaleźć kilkadziesiąt stron z na temat dj-ów z danego miasta.

Doświadczony dj zadba o to, by przyszła para młoda miała możliwość posłuchać i ocenić, czy dj radzi sobie na balach okolicznościowych. Dlatego najlepiej nie przeglądaj stron, na których nie ma materiałów audio bądź video, no chyba że chce Ci się marnować czas na dzwonienie do każdego dj-a, by pytać go o przesłanie nagrań. W oparciu o portfolio dj-a masz możliwość już w jakimś stopniu zweryfikować, na ile dj zda egzamin na imprezie.

Zorientuj się, jak dany dj podchodzi do kwestii prezentowania się. Ważne jest tu przykładowo jego ubiór, ponieważ dj, który gra na weselu, powinien być stosownie ubrany. W końcu jest to ważne wydarzenie, więc dj powinien zawsze pokazywać, że zdaje sobie z tego sprawę.

Prowadzenie wesela – czy dj sobie z tym poradzi?

Następną rzeczą jest to, czy dj trudzi się także wodzirejstwem na weselu czy innej imprezie. Wielu dj-ów na stronach zaznacza, że są także wodzirejami. Ale… – wodzirej wodzirejowi nierówny. Żeby uniknąć wpadki na weselu, sprawdź, czy dana osoba rzeczywiście ma świadomość, czym jest zabawianie gości. A zakładamy, że nie chcesz, żeby na Twoim weselu dj rzucał nieodpowiednimi kawałami lub zwracał się do uczestników wesela jak do swoich kumpli.

Dj na imprezę – czy warto go wybrać?

Ale dj gra nie tylko na weselach, można go również wynająć na inną zabawę. Stąd dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. Obecnie to nic dziwnego, ponieważ zespołom muzycznym niełatwo jest nadążyć za nowymi trendami, a dj ma praktycznie nieskończony zasób utworów. A gdy mowa o różnicach…

Kogo wybrać na wesele: dj czy zespół?

Gdy chodzi o różnice między dj-em a zespołem, to w poprzednim akapicie napomknęliśmy o tym, że dj posiada lepsze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. To daje większe możliwości szczególnie na samym weselu. Być może wiesz, że zaproszeni goście nieraz chcą, aby puszczono wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „wiekowy” utwór, to kapele mogą szybko wymyślić aranżacje, lecz w przypadku najnowszych piosenek? Na tym polu dj zdecydowanie ma przewagę. No i oczywiście dla dj gatunek muzyczny i tekst nie ma najmniejszego znaczenia.

Należy jeszcze wspomnieć o innych korzyściach: dj nie potrzebuje takich częstych pauz, jak zespoły, dlatego że nie męczy się tak prędko jak ci co sami grają. Zresztą goście weselni przeważnie nawet nie widzą, że dj zarządza pauzę bo cały czas muzyka jest obecna. Inną korzyścią muzyki w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to utwory niemal identyczne jak w radiu. A to oznacza, że zawsze można być pewnym, że nikt na Twoim weselu nie będzie psuć swoim brakiem talentu utworu. Następną rzeczą są ceny – wynajęcie dj na wesele wiąże się z mniejszymi kosztami.

Dj z wyczuciem smaku, czyli o dodatkowych zaletach dj-a

Podsumowując warto jeszcze wspomnieć o tym, że dobry dj dysponuje dodatkowo własnym oświetleniem oraz innymi dodatkami akcesoriami, przykładowo maszyną do produkcji dymu. Pomyśl o tym: pierwszy taniec w subtelnej mgle i przy romantycznym oświetleniu, a do tego Wasza wyjątkowa melodia, brzmiąca dokładnie tak, jak powinna…

O predyspozycjach i plusach dj-a można bez końca by mówić, ale chyba najlepiej będzie, jeśli dj sam je pokaże. Więc jeśli poszukujesz dobrej oprawy dla Twojego wesela czy super muzyki na studniówkę lub romantycznego klimatu obowiązkowo wybierz stronę Ciężki dym Warszawa .

Komentarze są wyłączone.