Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

dj z łodzi dj na potańcówki i prywatki profesjonalny dj

dj z łodzi dj na potańcówki i prywatki profesjonalny dj

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy dobrze wiemy, iż genialne imprezy to takie, które absolutnie nie są nakreślone bardzo drobiazgowo – a mianowicie sporo rzeczy najzwyczajniej w świecie ma miejsce swobodnie. Czasami jest tak, iż im bardziej nie chce nam się przygotowywać i nie chce nam się wyruszać do przyjaciół, wtedy impreza jest jeszcze bardziej ciekawa. Natomiast jeśli wszystko planujemy 7 dni wcześniej (panie nabywają często „odlotowe” ubrania z takiej okazji i dobierają makijaż), wówczas zabawa okazuje się bardzo nudna i planujemy natychmiast z niej wyjść. Osoba, która jest realizatorem nie jest w stanie całkiem przewidzieć wszystkich wydarzeń, może tylko zaproponować jakieś ramy, m in. że o godzinie 12.00 w trakcie Sylwestra goście będą pić szampana na świeżym powietrzu oraz spoglądać na fajerwerki. Jego nadrzędnym zadaniem jest jednakże to, żeby niczego gościom w ogóle nie zabrakło. Wspaniałym pomysłem jest przygotowanie dobrej ramy muzycznej, przykładowo na imprezie będzie brzmiał kultowy DJ.

Jak zaprosić gości na imprezę?

Przyszykowanie imprezy ogólnie rzecz ujmując nie bazuje zaledwie na zaproszeniu przyszłych uczestników sms-em oraz ustawieniu alkoholu na ławie. Właśnie – w przypadku kiedy chodzi o zawiadomienia. Wysyłanie przykrótkich sms-ów w kształcie: „w piątek impreza, wbijaj”, „w weekend spotykamy się u mnie, zabawa do świtu” bądź „wstąp, impreza u mnie”, jest delikatnie mówiąc – pospolite. Świetnym zamysłem jest wówczas zaprojektowanie zaproszeń i odręczne ich wypisanie, bądź przesłanie wiadomości, ale o nieco nietypowym charakterze, między innymi:

„W związku z pokaźnymi błaganiami podległego ludu, zwierzchnik wszystkich dóbr król Bartłomiej I, jako iż jest panującym dobrym, wzywa na znamienitą wieczerzę pod „Chudym Smalcem”, jeśli tylko w piątek Słońce zamaskuje się za horyzontem. Nieodwołalnie należy mieć wolne okrycie i obfitą dawkę dobrego nastroju. Na wieczerzy tworzeniem muzyki zajmie się sympatyczny DJ, natomiast uczta zatrzyma się wtedy, gdy wszyscy goście pogrążą się we śnie bądź wrócą do własnych pałaców.”

Wyszło bardziej intrygująco, prawda? Z pewnością o wiele więcej osób zajdzie na imprezę po przyjęciu takiej wiadomości. Musimy pamiętać, ażeby nie była zbyt patetyczna – musi obejmować stosowną miarę powagi oraz żartu. Których błędów całkowicie unikać? Przykładowy sms czy zaproszenie w postaci karteczki krótko mówiąc nie może nikogo urazić. Odpuśćmy sobie nazywanie kogoś niezbyt miłą ksywą (nawet jeśli na daną osobę w ten sposób mówią inni), wypisywanie cudzych cech osobowości (głównie złych) i innych analogicznych rzeczy.

Jeśli publikujemy kartki z zaproszeniem, wtedy krótko mówiąc nie muszą one posiadać postaci porządnej kartki zapełnionej tekstem. W zasadzie nie muszą to być również karteczki zakupione w supermarkecie z artykułami papierniczymi czy w internecie. Wspaniałym konceptem jest indywidualne opracowanie graficzne zaproszeń, m in. w formie miecza rycerskiego rodem ze Średniowiecza. Wszystko jest uzależnione oczywiście od stylu potańcówki, przykładowo czy uczestnicy. będą mieli specjalne stroje, np. maski.

Jak ułożyć jadłospis, żeby wszystkim gościom pasował?

I tu wyłania się pierwszy, i równocześnie chyba najważniejszy temat: czy jakiś z przyjaciół ma uczulenie lub nietolerancję na wybrane artykuły spożywcze? Jakie są skłonności kucharskie gości? Czy chcą tańczyć na działce przy grillu czy podjadać wymyślne posiłki w restauracji? Na atrakcyjnej zabawie alkohol nie „zamaskuje” wyśmienitego jedzenia, to znaczy, że potrawy muszą obowiązkowo obejmować czołowe miejsce, a nie wino albo wódka. Każdy doskonale wie, że nie można pic takich napojów na tzw. „goły żołądek”. Póki goście rozpoczną wlewać wysokiej jakości trunki wysokoprocentowe, koniecznie muszą cokolwiek zjeść. Menu powinno być przystosowane do ich potrzeb, m in. w przypadku kiedy znajoma ze studiów ma reakcję uczuleniową na marchewkę, wtedy cudownie by było, jeśliby na stoliku pojawiały się posiłki wolne od niniejszego warzywa. Jeżeli przyjaciel z pracy posiada dylemat z nietolerancją pszenicy oraz jogurtów i innych produktów mlecznych, wtedy warto ugotować przynajmniej 2-3 potrawy jedynie dla niego. Inaczej bowiem będzie trwał przy stole i w ogóle nie jadł, lub dostarczy własne posiłki, a na taką sytuację krótko mówiąc nie powinien pozwolić żaden gospodarz (jeżeli bierze sobie do serca to, aby wszyscy zaproszeni goście dobrze się bawili). Koszty prywatki można niewątpliwie rozbić na wszystkich uczestników zabawy – wraz z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy z nich doniesie po prostu ze sobą trunek oraz uzgodnione potrawy. Należy jednakże uważać na to, ażeby mówiąc w skrócie nie pojawiło się kilkanaście butelek z piwem oraz pojedyncze białe wino (bądź na odwrót). Co każdy uczestnik zapewnia na imprezie powinniśmy zaplanować na początku.

Jeśli chcesz wynająć na własną dyskotekę kogoś, kto będzie zajmował się oprawą muzyczną, to wejdź w ten link – www.dj-lodz.pl – a znajdziesz pod nim ciekawe informacje.

Komentarze są wyłączone.