Malowanie bawialni i sal zabaw

Maluchy kochają gry. Podczas gier nie tylko miło spędzają chwile, ale także pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Sale zabaw to świetny patent na spędzenie popołudnia. Są one doskonałą alternatywą placu zabaw, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Bawialnie to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy wyczarować perfekcyjne miejsce zabaw dla maluchów, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak istotny jest właściwy dobór kolorów i tematów przewodnich występujących w salach zabaw. Otoczenie można dodatkowo uatrakcyjnić za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – kolor

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Fioletowe kolory relaksują, a brązy kojarzą się z naturą. Biel jest idealnym balansem, podobnie jak wszelkie barwy ziemi. Barwy w otoczeniu dziecka mają jeszcze większą wagę. Mogą one pobudzać rozwój młodego człowieka: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kolorów i zachowanie balansu pomiędzy nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich barw używa dziecko gdy maluje albo rysuje, najczęściej obrazuje jego humor. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Salę zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Ciekawe murale bardzo często spotykane są w żłobkach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie urozmaicenia inwestują także właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Opcji jest wiele. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Disney i Pixar. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym pomysłem na wystrój sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim muralom nie tylko upiększymy ściany, ale też pobudzimy ciekawość dziecka. Rysunki przedstawiające morską głębinę, przybliżą tak specyficzną faunę i florę.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto dostosować do wieku maluchów, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Gdy wybierzemy jako motyw przewodni muralu przykładowo: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne obrazy dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Wyobraźnia maluchów to kopalnia pomysłów. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – o farbach słów kilka

Miejsce przeznaczone dla dzieci, powinno być przede wszystkim ciekawe, ale także bezpieczne. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Farby i podkłady użyte podczas malowanie nie mogą mieć w składzie toksyn. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takiej sytuacji sprawdzają się między innymi farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Pamiętać musimy o tym, iż pośród dzieci są też alergicy. Dlatego tak istotny jest dobór nietoksycznych produktów.

Plusy

Zastosowanie muralu jako dekoracji wszelkich sal zabaw to trafiony plan na zaistnienie na tle innych tego typu miejsc, a teraz ma to ogromną wartość. Maluchy zapamiętają interesujące rysunki,a rodzice wezmą to pod uwagę. Odpowiednio dobranym rysunkiem można powiększyć przestrzeń, czy ukryć jej mankamenty. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu plastyków proponuje swoje usługi. Głównym celem tego typu inwestycji jest umilenie czasu dzieciom. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Umilenie czasu dzieciom, poprzez udekorowanie ścian ważne jest także w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Uśmiech dziecka ma ogromne znaczenie, dlatego wato dołożyć wszelkich starań, aby był on możliwy.

Malowanie bawialni nie tylko w przedszkolach —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.