Paintball laserowy – dlaczego warto się skusić?

Obecnie osoby w różnym wieku coraz częściej poszukują niebanalnej rozrywki. Nie wystarcza nam już banalne umówienie się na drinka, czy na imprezę. Przykładem niestandardowej idei na udaną wspólną rozrywkę podwładnych lub wyjście z paczką znajomych został paintball. Wybrani fani tej lubiącej adrenalinę walki zmienili target na laser tag – również zwany paintballem laserowym. Skąd taki trend?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opowiadających o rosnącej popularności paintballa laserowego. Przeanalizujemy teraz, jakie są dostrzegalne różnice między obiema stylami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Na początek – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa fizycznej amunicji, którą spotkamy w popularniejszej formie paintballa, i dzięki temu ból został zredukowany do minimum. Znajdą się tacy, którzy powiedzą – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, lecz mimo wszystko – obstrzeliwanie wiązką światła ma swoje spore plusy.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego obejmuje zarówno spotykających się na arenie jak i otoczenie. Nie trzeba dostarczyć konkretnych form zabezpieczenia terenu, a samej grze może towarzyszyć widownia, usytuowana bardzo blisko centrum wydarzeń.

Zastanówmy się teraz – co w kwestii światła, które emituje broń, z której korzystamy przy paintballu laserowym. Jest ono oparte na podczerwieni, zupełnie komfortowej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu walczący oraz publiczność poczują się komfortowo.

Paintball laserowy przedstawia ciekawe rozwiązania, a wśród nich należy wyróżnić temat ubioru do gry w laser tag. W przypadku tradycyjnego paintballa, ogromne emocje i wspaniała zabawa idą w parze z zaawansowanymi zabezpieczeniami oraz mundurami stylizowanymi na wojskowe. Przede wszystkim to umundurowanie może być kłopotliwe, kiedy na termometrach odczuwalny upał w lipcu lub sierpniu. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Kombinezon może być praktycznie dowolny, a co za tym idzie zyskujemy swobodę oraz komfort podczas zmagań.

Dzięki temu, iż naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – rozrasta się grupa potencjalnych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie możemy go polecić dzieciom, a jeśli dopilnują należytych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w laser tag – chociaż często jest zobowiązany pokazać konieczne specjalne potwierdzenie ze strony opiekuna. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę.

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

Zgadujemy, że spory ułamek z Was przynajmniej raz w życiu miało do czynienia z takimi grami jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Obecnie paintball laserowy daje nam to, iż możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Warto podkreślić – w rozgrywce paintballu laserowego nie obowiązuje przepis, że po pierwszym trafieniu kończy się wasza przygoda. Brzmi ciekawie, prawda? Jedźmy zatem dalej. Renomowana spółka proponująca grę w paintball laserowy zapewne będzie się starała odwzorować broń, stosowaną przez służby wojskowe z naszego kraju albo zagraniczne. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Rzecz jasna nie licząc sprzętu do strzelania, zostaniemy wyposażeni w czujniki, informujące nas i pozostałych o celnym strzale lub eliminacji. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wzbogacenie ekwipunku w niebanalne opcje, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia zawodów i poczucia się jak biegły fan wcześniej zaznaczonych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag już możecie spotkać w paintballu laserowym. Może warto dać szansę?.

 

Paintball laserowy na każdą okazję

 

Zademonstrowaliśmy już wiele pozytywów laser tagu. To właśnie one, w połączeniu ze stosunkowo niskimi cenami sprawiają, iż ta forma zabawy jest bardzo dobrym konceptem na spędzenie popołudnia/wieczoru w obecności dobranej ferajny, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 zjawiskowy wieczór kawalerski. Dziś zwykła impra w klubie nie musi być wszystkim, a paintballowa konfrontacja połączy dobrą zabawę z dobrze dobraną dawką emocji, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Laser tag wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Kolejnym atutem jest to, iż może być zorganizowany zarówno w zamkniętym pomieszczeniu, jak i na otwartym terenie.

Laser tag wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz przygotować zaskakującą dla innych lekcję WF-u czy zapewnić młodszemu pokoleniu letnisko.

Przestrzegamy – większość firm będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a ze względu zwiększoną renomę paintballa laserowego, opłaca się zapewnić sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a kiedy znamy już szczegóły imprezy, należy przybycie trochę przed terminem i zaznajomienie się z zasadami, obowiązującymi na terenie obiektu organizującego imprezę. Gdy już wszystko będzie gotowe, skończy się przyjaźń i zacznie się prawdziwa walka!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.