Wynajem czy zakup ekranu LED?

Wynajem ekranów LED wynajem telebimów obsługa techniczna imprez

Wynajem ekranów LED wynajem telebimów obsługa techniczna imprez

Ekrany LED od jakiegoś czasu są stałym motywem wielkomiejskiej struktury. Lokalizacje, w których są zbudowane, nabierają całkowicie odmiennego charakteru. Są chętniej obchodzone, zaś materiały promocyjne szybciej są przyswajane przez hipotetycznych Interesantów. Technologia LED nie ulega wątpliwości ma mnóstwo plusów, aczkolwiek krótko mówiąc nie zalicza się do najtańszych. Warunki atmosferyczne nie mają wpływu w żaden sposób na dostrzegalność ekranu LED, ani na metodę wyświetlania przez niego treści. Niektóre są naprawdę bardzo jasne, że można je zaobserwować z odległości co najmniej kilkunastu metrów. Ponadto światło wcale nie stanowi większego kłopotu – treści reklamowe są wspaniale widoczne. Dzięki wykorzystaniu ochrony IP 65 ekrany LED idealnie funkcjonują podczas śnieżycy, gradu bądź burzy. Do dzisiaj są stosowane jako strategiczny zabieg na potrzeby udostępniania rozmaitych informacji, przykładowo materiałów reklamowych, kursów walut albo rezultatów sportowych. Jako pionierskie narzędzie marketingowe wyświetlacze ledowe stały się wręcz konieczne.

Jaki wybrać telebim?

Wiele małych rzeczy stało się wielkimi właśnie dzięki reklamie – to sprawa prosta. Ażeby zwiększyć sprzedaż, przykładowo rozwinąć grono statecznych Nabywców i zaciekawić nowych, należy bezwarunkowo wybrać system promocji. Instytucje, jakie potrafią dać więcej pieniędzy, będą umieszczały spoty reklamowe na szerokich telebimach lub chwalić własne wyroby w telewizji. W jaki sposób realnie wygląda sytuacja z telebimami? Czy wynajem ekranów jest obecnie doprawdy taki korzystny? Jak ma się kwestia z ekranami LED z perspektywy technicznej? Co zrobić, ażeby po dłuższym okresie (m in. po kilku latach) emitował reklamy jak nowy? Wcale nie można pokrótce odpowiedzieć na wszystkie pytania, bowiem pewne sprawy znają wyłącznie osoby świetnie znające branżę.

Przygotowując kupno albo najem telebimów, trzeba rzucić okiem na co najmniej kilka ważnych rzeczy, które mają ogromny wpływ na jego pracę po dłuższym okresie. Absolutnie nie chodzi tylko o cenę oraz jakość, na jakie pierwotnie kierują uwagę klienci.

Klasa diod, z których został wytworzony telebim

Powyższy element rozstrzyga o żywotności telebimu, jego czystości oraz… wartości. Ekrany LED wyjątkowo tanie są zwyczajnie stworzone z chińskich diod, które posiadają niesamowicie słabą klarowność i potrafią sprawiać bardzo dużo problemów w czasie konserwacji. Prócz tego niejednokrotnie można zauważyć niejednolity kolor wyświetlacza, jakie są najzwyczajniej w świecie dysproporcją temperatur, jaka występuje w diodach o różnorakich kolorach. O wiele bardziej rentowny jest obecnie wynajem ekranów LED, które są wytwarzane w Tajwanie. Nie oszukujmy się jednak – najlepsze wyświetlacze ledowe są budowane w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii.

Sposób instalowania oddzielnych diod

Ważne jest to, czy są spajane manualnie czy mechanicznie. Jeżeli chodzi o diody montowane manualnie, musimy brać pod uwagę to, że indywidualne diody mogą ulec uszkodzeniu oraz będą słabnąć. W rezultacie na ekranie będą widoczne nieoświetlone punkciki, natomiast reperacja także nie należy do najwygodniejszych. Diody dodawane przemysłowo ogólnie rzecz ujmując nie sprawią nam owych kłopotów.

Intensywność telebimu

W ogóle nie może być zależna od warunków pogodowych, przykładowo temperatury powietrza lub światła. Jasność w rozmiarze 5.000-7.000 cd jest na tyle dobra, by można było pokazywać reklamy w dowolnych warunkach, chociażby podczas ulewnych deszczów.

Oprogramowanie do telebimu

Należy obowiązkowo spojrzeć na oprogramowanie, przy pomocy jakiego będziemy mieli możliwość wdrażać modyfikacje na telebimie, a dokładniej prezentować nowe treści promocyjne, ustawiać je w wybranej kolejności itd. Dobrze by było, jeżeliby ekranem LED można było operować zdalnie (czyli poprzez Internet). Jednym spośród najpopularniejszych programów jest bez wątpienia Screen Show firmy Revolution-Tech. Można w trakcie jego stosowania tworzyć naprawdę rozbudowane zestawienia reklam, a to zarówno dla firmy wynajmującej ekran LED, a także dla najemcy, jest nadzwyczaj ważne.

Czy opłaca się kupić ekran LED?

Całokształt zależy od tego, w jakiej lokalizacji będzie wystawiony, jakie będzie mieć gabaryty oraz jakości. Jeżeli wynajmiemy chiński telebim, to z pewnością powinniśmy brać pod uwagę to, że będzie nastręczać wielu reperacji, natomiast co za tym idzie – dużych kosztów. Ekran LED ma ogromną przewagę ponad pozostałymi wewnętrznymi przekaźnikami treści reklamowych, m in. billboardami. Inna jest najzwyczajniej w świecie widoczność obrazu. Przechodnie mocno kierują uwagę na ruchome reklamy, które pochłaniają podobnie jak filmy w kinie. Dla niektórych osób cena wynajęcia telebimu będzie opłatą zaporową, natomiast na zamontowanie ekranu LED musimy posiadać specjalistyczne uprawnienie (nie można przymocować omawianego wielkiego obiektu w losowym miejscu). Dobrze jest wspomnieć, że monitory LED nie mogą być mocowane wertykalnie do ulicy, bowiem oślepiają swoją jasnością kierowców – są w takiej sytuacji ujmowane troszkę jak zagrożenie. Trzeba jednakże odkupić lub wypożyczyć wysokiej jakości telebim, ponieważ Konsumenci w zaprezentowanym przypadku lepiej zauważają treści reklamowe. Zaś przedsiębiorstwa częściej płacą za emisję materiałów, gdyż oddziałuje to na sprzedaż.

Jeżeli jesteś zainteresowany przedstawioną odmianą promocji, wejdź w odnośnik mieszczący się w tym miejscu – Ekrany LED

Komentarze są wyłączone.