Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie zasługa regularnej pielęgnacji, ale także relacja z kompetentnym fryzjerem. Profesjonalista powinien znać oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów oraz ich włosów. Z tej przyczyny trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak istotny. Troska o włosy oraz umiejętności strzyżenia i układania to nie jedyne czynniki, które powinny być wzięte pod uwagę. Między innymi istotny jest także wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co najlepiej zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale także jest w stanie im doradzić. Stwierdza, które fryzury są możliwe do wykonania na włosach o konkretnej strukturze, a które nie. Służy pomocą we wskazaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy albo okoliczności. Sygnałem wskazującym kompetencje fryzjera są także dyplomy, które zwykle można przejrzeć na witrynach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer wciąż się udoskonala – bierze udział w zjazdach, wykładach szkoleniach. Uzupełnia wiedzę oraz śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie ciekawią wszystkich klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza dyplomami zazwyczaj powinien mieć również umiejętności. Bywa też tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy są sławni z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni tworzą fantazyjne upięcia, które będą doskonałe na przykład na ślub albo inne okazje. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale takiego, którego zdolności nam się podobają. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a do tego przejrzeć udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, jak dużo czasu zajmie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, aby spędzić go w sympatycznej atmosferze. Często fryzjerzy zajmują klientów rozmową, ale trzeba mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu historii, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów trzeba unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na innych klientów lub na szefa, ponieważ to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej dobrze także sprawdzić, jak dużo czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Z tego powodu poświęcają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Bywa także, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz orientuje się, czego wymagają.

Ważna jest także komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien udzielić rabat, zabieg regeneracyjny lub nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego względu sposób, w jaki się prezentuje jest niezwykle istotny. W tym zakresie kluczową rolę ma higiena salonu. W swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do obsługi każdego z klientów. Z tej przyczyny w przyzwoitym salonie wszystkie narzędzia są porządnie oraz regularnie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, aby narzędzia były zdezynfekowane i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest także to, w jaki sposób fryzjer dba o porządek salonu. Jeśli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda albo szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer tuż po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjściem nowego  klienta.

Należy również zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon powinien zachęcać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zostają w pamięci. Ciemne, smutne salony zazwyczaj nie budują zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a pracujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy także jakość produktów oraz sprzętu, które są tam stosowane. Ostrość nożyczek, maszynek albo brzytw rzutuje na efekty działań fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niepewny i może narobić więcej strat, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt będzie zawodny.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest wyższe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich prawdziwe naturalne ekstrakty. Dzięki temu są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.