Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat poziom elastyny i kolagenu w skórze znacznie spada, co oznacza, że robi się ona obwisła i powstają na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zatrzymać młodość , mogą korzystać z zabiegów, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak takie działania przeciwstarzeniowe nie wystarczają, współczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które wpływają na napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Co więcej, nowe metody stają się co raz mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zwykle posługują się innymi metodami, ale są efektywnym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie opiera się na mocy ultradźwięków, jakie są wysyłane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Docierają znacznie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które stymulują regenerację organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technologia HIFU może być także wykorzystywana na różnych partiach ciała. Dzięki długoletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technika jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być wykonywany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na stymulację wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, zmniejsza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a jędrność i gęstość skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się i jest świetną metodą usuwania cellulitu, blizn i rozstępów. Zabieg nie ma wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest absolutnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii chowa się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych substancji nazywanych stymulatorami kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą zapadniętą skórę i kształtują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest także użycie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dobrane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny i nie pokazuje oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wstrzykuje się w tkankę podskórną albo pod mięśnie, a potem rozciera subtelnym masażem, co daje zamierzone i trwałe efekty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się 18 miesięcy. Co ważne może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest podniesienie skóry, która z czasem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to miejsc takich jak: policzki, czoło, linia brwi, żuchwa, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z niektórych części ciała może być zbyt ciężka, żeby utrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest także to, że nici liftingujące przypominają nici używane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się . Wykonuje się je z różnych surowców takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zazwyczaj są długie na około 4 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zwykle taki zabieg daje efekty na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci wymagali długiej rekonwalescencji po zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna i znacznie słabiej oddziałuje na tkanki. Tak jak pozostałe metody, laser ma za zadanie natężenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy efektywnie odmładza, poprawiając owal twarzy. Pozytywnie oddziałuje też na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najpopularniejszy sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety również mocno inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, by osiągnąć oczekiwany efekt. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak wielką powierzchnię twarzy albo szyi ma naprawić. Operację liftingującą wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego czasu wypoczynku. Zwykle opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na ostateczne efekty należy czekać około pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidzialne, a rezultat trwały.

 

Komentarze są wyłączone.