Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co wybrać? Profesjonalny depilator, podgrzany wosk czy laser?

Dziś każda kobieta zamierza posiadać wspaniałe ciało, zdecydowanie bez ani jednego włosa! Większość z nas wcale nie zamierza trwonić czasu na kupowanie kremów do depilacji, z jakimi należy zostać pod prysznicem kilkanaście minut. Jednorazowe maszynki, bolesny wosk, kosztowne akcesoria na potrzeby depilacji w domu – muszą zdecydowanie odejść. Został opracowany niedawno ich następca – laser medyczny, który potrafi zredukować owłosienie nawet z trudno dostępnych miejsc na ciele i to do końca życia. Jeżeli masz jakiekolwiek obiekcje – to przeczytaj ten tekst.
Pozbywanie się włosów z nóg jest bardzo męczące. Ma to na uwadze zapewne każda z was. Rosnące włoski są silniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz ciężej się ich pozbyć. Jeżeli chcemy iść na zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, wtedy trzeba obowiązkowo wiedzieć w jaki sposób się do tego zabrać, bo można wyrządzić sobie krzywdę, tzn. uszkodzić skórę. Nie można zapomnieć o właściwej pielęgnacji, bo to podstawa doskonale gładkich nóg (albo pozostałych partii ciała). Może powinnyśmy skorzystać z dobrodziejstwa nowych technologii i wybrać laser? To pewna technika, jednakże nie jest wcale taka prosta. Musimy zapisać się na kilka drogich wizyt, żeby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włosy na całe życie. Niezmiernie istotne jest przygotowanie się do wspomnianego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo oraz pociągającą, doskonałą skórę.

Czy weryfikowałaś kiedyś to, ile czasu poświęcasz na golenie nóg albo pach? Jeśli zdecydowałaś się na maszynkę do golenia to tracisz codzienne aż 7 minut, co daje niemal 167 godzin w perspektywie roku. Depilator automatyczny bądź plastry wyłącznie na pierwszy rzut oka są oszczędne, ponieważ należy ich używać co najmniej przez 30 minut co parę tygodni. Jakby było tego mało dochodzą kosztowne balsamy, kremy oraz inne kosmetyki, których celem jest opóźnić odrastanie włosków czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest bolesna i właśnie dzięki niej można mieć niedługo komplikacje z wrastaniem włosków. A ponadto wcale nie jest taka tania. Analizując te wszystkie sposoby, można śmiało potwierdzić, że depilacja laserowa jest najwydajniejsza i niedroga. W Polsce renoma tego zabiegu nie jest wciąż wystarczająca. Wiele Pań dowiaduje się o owej opcji w trakcie konsultacji i zapisów na pozostałe zabiegi, np. podgrzanym woskiem. Stąd nie decydują się na to, gdyż nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. Co więcej o depilacji przy użyciu lasera krąży kilkadziesiąt fałszywych opinii.

Powód? Bowiem wyrażenia „depilacja” i „epilacja” są używane jak wyrazy bliskoznaczne. Jest to zauważalne chociażby po artykułach w Internecie, czy wypowiedziach przeróżnych „ekspertów” w komentarzach i na portalach społecznościowych. Różnica jest duża i wcale nie bazuje jedynie na tym, iż w pierwszym z tych sformułowań nie ma zaczarowanej literki „d”. W tradycyjnej depilacji (np. za pomocą plastrów z woskiem lub maszynką elektryczną) włos jest usunięty, ale wyłącznie z zewnątrz. Nietknięta cebulka i brodawka odżywiająca meszek są zdrowe. Z tego względu depilację musimy systematycznie powtarzać. Epilacja laserowa jest strategią trwałego redukowania owłosienia. Niszczy meszek, cebulkę oraz tę brodawkę – natomiast rezultatem jest brak możliwości odnowy włosa i jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest zwyczajnie wiązką promieni. W trakcie sesji wysyłany jest impuls. Melanina, a więc barwnik znajdujący się wewnątrz każdego włosa, pochłania przesyłane światło. Podczas działania głowicy jest uwalniane ciepło, natomiast włos wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest spalany. Skuteczność lasera bazuje na tym, czy natychmiast unicestwi centralną część z meszkiem czy tylko je nadwątli. Wiele urządzeń, które instaluje się w domach czy gabinetach kosmetycznych wyłącznie utrudnia mechanizm wzrastania włosa. Z tego względu po pewnym czasie zaczynają się pojawiać nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Doznawanie dyskomfortu jest kwestią indywidualną, ale nie możemy z pewnością potwierdzić, iż epilacja laserowa nie boli. Podczas wysyłania impulsu Pani wspominają o tym, że odczuwają leciutkie ukłucia lub mrowienie. Najniższa bolesność jest odczuwalna przedramionach i łydkach, zaś najmocniejsza w okolicach intymnych i pach. Jest to wprawdzie faktycznie minimalny, niewiele znaczący ból, bowiem na całe życie pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jeden zabieg bez wątpienia nie da dobrych rezultatów. Wiązka lasera usuwa w trakcie jednorazowego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków wystarczą cztery wizyty depilacji laserowej. Jednakże u około 20% pacjentów wskazane są terapie przypominające, gdyż zwykle w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy po krótkim czasie potrafią zacząć odrastać i musimy zapisać się na kolejny zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Barwnik włosów od dawna był nadzwyczaj ważny, a lasery w gabinetach kosmetycznych w zasadzie nie umiały poradzić sobie z włoskami jasnymi, rudawymi czy szarymi. Jasne owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do depilacji z wykorzystaniem lasera, ponieważ urządzenia miały kłopot z rozróżnianiem włoska od skóry. Obecnie korzysta się najbardziej z aparatury Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w nietypowe narzędzie do identyfikowania włosów oraz skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się dopuszczalne depilowanie nawet niezmiernie jasnych włosków. Laser Palomar Vectus likwiduje włosy w intensywnym kolorze – czarne, ciemnobrązowe – i bardzo jasne, m in. rudawe i platynowe. Impuls świetlny jest przystosowany na potrzeby odcienia włosków i koloru cery, aby absolutnie nie doszło do najmniejszych. poparzeń. Parametry są zatem raz po raz bardzo dokładnie dostrajane, żeby pacjentki odczuwały maksymalny komfort podczas usuwania owłosienia.

Kto nie powinien jeszcze korzystać z kuracji epilacji przy użyciu lasera? Niewątpliwie Kobiety, które mają srebrzystobiałe włosy. Są one totalnie pozbawione pigmentu, a zabieg najzwyczajniej w świecie się nie powiedzie.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi koniecznie być w bardzo dobrym stanie, krótko mówiąc nie może być na niej żadnych otarć ani suchych obszarów. Na parę dni przed sesją warto poświęcić parę chwil na właściwą pielęgnację. Przed samym zabiegiem skóra musi być nieskazitelna (bez serum, balsamu na bazie orzecha włoskiego itp.). Bardzo istotne jest ponadto staranne zgolenie skóry, gdyż w ogóle nie możemy epilować skóry podrażnionej. Uważne ogolenie daje gwarancję przyjemnego i w miarę bezbolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed terapią każda pacjentka koniecznie musi porozmawiać z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wykluczenie przeciwwskazań. W następnej kolejności dopasowywana jest głowica – o mniejszych rozmiarach czy większa zależnie od wskazanej części ciała. Okazalszą stosuje się na dużych rejonach, m in. udach. Mniejszą epiluje się okolice twarzy. Jedna i druga jest przystawiana do ciała na tzw. „fałdkę”. Z daleka prezentuje się ta czynność w taki sposób, że specyficzna lampa z czerwonym światłem jest przykładana raz za razem do ciała. Po terapii kosmetolog naciera kosmetykiem łagodzącym cały obszar, na którym zabieg był robiony.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Natychmiast po wizycie i przez parę kolejnych dni trzeba zdecydowanie pocierać miejsca po depilacji z wykorzystaniem lasera kremami, które w swoim składzie posiadają panthenol bądź pozostałe składniki schładzające oraz kojące. Przez blisko tydzień absolutnie nie można korzystać z peelingów złuszczających, trzeba rezygnować z kosmetyków wysuszających, promieni słonecznych, basenu i sauny. W przypadku kiedy wytworzą się strupki, nie można ich zrywać (bo powstaną wtedy blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest dedykowany na potrzeby epilacji wszystkich części ciała. Można więc pozbyć się na zawsze owłosienia z łydek, stref intymnych, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To znakomity zabieg dla Pań, które mają zbędne włosy w obszarze twarzy czy na brzuchu i uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, przykładowo na basenie.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Jest kilka rodzajów schorzeń, jakie są podstawowym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu epilacji przy użyciu wiązki lasera. Są to między innymi niepilnowana cukrzyca, padaczka, schorzenia rakowate, łuszczyca bądź intensywne infekcje skóry. Kosmetolog absolutnie nie zrobi zabiegu, w przypadku kiedy zażywamy specyfiki z retinoidami czy wypijamy niektóre zioła. Zabieg musi obowiązkowo być zrobiony w zgodzie z zaleceniami dermatologa, ponieważ wówczas można z nim omówić określone kłopoty pojawiające się dokładnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Generalnie rzecz ujmując, kuracji depilacji za pomocą lasera możemy poddać się w dowolnym momencie. Należy zawsze pamiętać, że po sesji absolutnie nie można w jakimkolwiek przypadku zażywać kąpieli słonecznych, wędrować na basen czy stosować kosmetyków z alkoholem (intensywnie podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg musimy zrobić w ostatnich dwóch miesiącach roku, gdyż końcowy zabieg odbędzie się na początku wiosny. Cała kuracja przebiega stosunkowo długo, gdyż nowe wizyty muszą być przygotowywane w stosownych odstępach czasu. Listopad i grudzień zatem to właściwy czas, ażeby zacząć realizować marzenie o aksamitnej skórze, zaś wiosna, aby odsłonić ciało oraz pochwalić się delikatną skórą.

Jeżeli planujesz wiedzieć dużo więcej kliknij w odsyłacz z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.