Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda kobieta słyszała o tym zabiegu. A czy macie świadomość tego czym jest hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą daleko wschodniej religii, chociaż w ogóle to sformułowanie nie wiąże się z wiarą jak i modlitwą. Hirsutyzm to przypadłość na którą choruje wiele pań na całym świecie. Jest to techniczny termin nazywający zwyczajnie nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą mogą chorować na tą dolegliwość, jednakże spora liczba panów lubi mieć ciało pokryte dość licznym futerkiem. Dla kobiet natomiast to oczywisty dramat.

U kobiet chorujących na hirsutyzm włosy pojawiają się w nadmiernej ilości na rozmaitych partiach ciała – w strefach bikini, na dolnych partiach ciała i co najbardziej uciążliwe na brodzie. Musicie poświadczyć, że włosy na ładniej, kobiecej twarzy nie wyglądają gustownie i ponętnie. A przecież każda z dziewczyn pragnie być pociągająca i stylowa.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa efektywnie i bezboleśnie redukuje nadmierne owłosienie z każdej partii ciała. Jest to zabieg łagodny, w szczególności zalecany ludziom zapadającym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej rzadkiej choroby, wywierając wpływ na wygodę pacjentów.

Jeżeli nie jesteś przekonana czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie odpowiedni, koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem dotyczącym przebiegu epilacji, jak i leczenia nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm objawia się zbędnym owłosieniem w różnych miejscach. U pań z tym zaburzeniem, ciemne włosy wzrastają nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w okolicach pachwinowych, ale również na brodzie, co nie prezentuje się elegancko. Hirsutyzm diagnozowany jest często jako defekt kosmetyczny. Bywa, że jest wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u pięknej 100% dziewczyny pojawia się niewielka bródka? Żeński organizm produkuje za równo estrogeny ( żeńskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony płci męskiej. Czasami możliwe jest, że w rezultacie destabilizacji gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają wydzielać za dużo hormonów męskich. Rezultatem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, oraz w nietypowych miejscach. Innymi przesłankami hirsutyzmy są między innymi zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za rozwój zbytniego owłosienia u kobiet mogą odpowiadać także sterydy (używane w różnych terapiach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W chwili zauważenia pierwszych śladów nadmiernego owłosienia rekomenduje się spotkanie u lekarza. Po dokładnym badaniu poświadczy on diagnozę i poda właściwe środki, lub zaznaczy, że zbytnie owłosienie jest tylko błędem kosmetycznym. Wówczas najwłaściwszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu depilacji laserowej. Podczas paru wizyt raz na zawsze pozbędziesz się irytujących Cię włosów.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem adresowanym wyłącznie do kobiet narzekających na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – dziewczyny i mężczyźni, którym marzy się gładka skóra na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że epilacja laserem kompletnie eliminuje włoski z każdej części ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy oświadczają, że jest to zabieg bezbolesny. Właściwe nastawienie aparatury do właściwości skóry zapewni Tobie komfort w trakcie każdej wizyty. Przeważnie jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak wytrwałe są Twoje włosy. W każdym razie efekt finalny jest taki – kompletne usunięcie włosów i pewność, że włosy nigdy nie pojawią się.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda techniczna nazwa) laser wysyła wiązkę energii, która zostaje skonsumowana przez melaninę włosa (barwnik). Skutkiem tego procesu jest trwałe naruszenie struktury włosa, który przestaje dojrzewać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co jakiś czas. Wywołane jest to cyklem wzrostu włosa. Promień lasera wchłaniany jest tylko przez włoski, które wyczuwalne są na zewnątrz skóry. Włosy pozostające w stanie spoczynku (pod skórą) nie zdobędą odpowiedniej ilości emitowanych promieni minimalnej do ich naruszenia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak mówi duża liczba kobiet, depilacja laserowa była dla nich zbawieniem. Czarne włosy rosnące na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie szokuje nas, że dziewczyny chorujące na hirsutyzm wybierają tą korzystną formę kuracji. Depilacja laserem to nie tylko zabieg medycyny kosmetycznej. To pomoc dla wszystkich pań, u których nadmierne owłosienie wywołuje duże kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich pań, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu wyeliminować owłosienie dla własnej wygody? W każdym razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz tradycyjnych zabiegów estetycznych, gabinet dostarcza profesjonalną depilację laserową z zastosowaniem nowatorskiego lasera diodowego Vectus. Po za tym jedną z powszechnie proponowanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z sfer intymnych. Pragniesz mieć piękną i dopieszczoną skórę? My Ci to zagwarantujemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do strony tutaj: depilacja Toruń