Skuteczne leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość

Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość

Masz problem z nadmiernym poceniem się?

Pocenie się jest efektem całkiem zwyczajnym. Dzięki niemu wyrzucamy związki trujące ustroju oraz dopasowujemy ciepłotę ciała (np. w czasie ciepłych dni). Ciało posiada średnio do 3 milionów gruczołów, jakie wytwarzają pot. Zaś jeśli jest go nadmiernie dużo? Wyczuwamy, że płynie nam po dłoniach przez 24 godziny na dobę? Wtedy możemy cierpieć na tzw. nadpotliwość, która nie jest ledwie zwyczajnym defektem kosmetycznym, ale również chorobą. I jak powszechnie wiadomo – schorzenia musimy łagodzić z paru względów. Fundamentalnym spośród nich jest bezspornie dyskomfort, doznawany notorycznie w środowisku pozostałych ludzi. Generalnie powodami niezdrowego wytwarzania potu są czynniki będące objawami poważnych chorób oraz fizjologiczne. W przypadku pierwszych wymienionych mamy do czynienia z wyraźnymi odchyleniami, jakie aktualnie mają miejsce w naszym układzie, np. z hormonalnymi (nadczynność tarczycy), neurologicznymi (np. neuropatie), chorobowymi (przykładowo silnymi infekcjami). Nadmierne wytwarzanie potu nie musi dotyczyć indywidualnej części ciała, przykładowo czoła. Jeżeli chodzi o fizjologiczne pocenie się, wtedy jako zasadnicze czynniki wyliczyć można chociażby stres, lęk lub wysiłek fizyczny. Mamy na nie choćby umiarkowany wpływ.

Skąd mam wiedzieć, że mam nadpotliwość?

Jeżeli chcemy naprawdę wiedzieć czy chorujemy na nadmierne wytwarzanie potu, powinniśmy zasygnalizować ów fakt lekarzowi domowemu. Wtedy on przeprowadzi z nami wyczerpujący wywiad, rozpatrzy skalę problemu i powiadomi nas o przeciwwskazaniach do leczenia. Po pierwsze przepisze nowe badania, m in. test Minora. Prezentuje się on tak: części ciała, w których ma możliwość występować nadmierna potliwość, są posmarowane jodyną oraz zasypane mączką ziemniaczaną. Mocne zabarwienie sugeruje zachodzenie schorzenia. Drugą rzeczą jest jej leczenie z wykorzystaniem specjalistycznych strategii. Naturalnie nie chodzi tu o rozmiękczanie stóp przez 30 minut w mieszance z korą brzozy czy o masową zamianę odzieży. Są to ogólne strategie, ale zwykle mało skuteczne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do sposobów nieinwazyjnych przynależą jontoforeza, iniekcje z wykorzystaniem botuliny. i terapia przy użyciu lasera. Jeżeli umówimy się do kosmetyczki na dwa pierwsze, to efekt usuwania dolegliwości utrzymuje się około kilka miesięcy. Jonoforeza opiera się w skrócie na osłabianiu kanałów jonowych za pośrednictwem prądu i preparatów cholinergicznych, zaś jad kiełbasiany zmierza do „bezwładu” połączeń nerwowych (w formie odwracalnej), które zabezpieczają konkretne elementy naszego ciała w pot. Najskuteczniejszą z dróg jest leczenie nadpotliwości laserem, gdyż w pewny oraz niebolesny sposób reguluje przebieg wydzielania potu. Program Accent Ultra opiera się generalnie na używaniu specjalistycznych głowic, które transmitują fale radiowe. Przykłada się je do wyselekcjonowanych części figury, w jakich na początku wykryto nadmierną potliwość. Jednokrotny zabieg trwa przeciętnie do pół godziny, natomiast w jego czasie wcale nie odczuwa się żadnego bólu, palenia, rwania etc. Można się bez nerwów zrelaksować. Co ważne – wiązka lasera wcale nie powoduje zadrapań, niedoskonałości i nie niszczy okalających tkanek.

Laserowe leczenie nadpotliwości – przeciwwskazania

Bynajmniej nie każdy ma możliwość poddać się kuracji laserowego usuwania nadmiernej produkcji potu. Do zasadniczych wykluczeń kwalifikuje się mocna opalenizna, ciąża, czerniak złośliwy, bielactwo, pompa insulinowa, nadwrażliwość na światło, padaczka czy cukrzyca. Właściwie każdą chorobę powinniśmy natychmiast skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, zaś dopiero wówczas kosmetologiem. Należy wiedzieć o tym, że na kilka tygodni przed zabiegiem (jeśli medyk nie będzie widział większych problemów) wypada zaprzestać popijać zioła albo brać je w formie pigułek. Chodzi tutaj o wszystkie cieszące się popularnością zioła, m in. wyszczuplające, przeczyszczające czy regenerujące. Bliźniacza reguła stosuje się do medykamentów, m in. antybiotyków, leków przeciwgrzybicznych, przeciwtrądzikowych, wybranych preparatów uspokajających bądź szczepionek. Pół roku wypada odczekać od odłożenia medykamentów, jakie mają w swoim składzie pochodne witaminy A. Dopiero po tym etapie mamy szansę iść na zabieg leczący nadmierne produkowanie potu. Nie możemy również używać pewnych kosmetyków, np. kremów z witaminami A oraz E, specyfików przeciwbakteryjnych bądź antyperspirantów. Przed zabiegiem w żadnym przypadku nie możemy popijać jakiegokolwiek napojów wysokoprocentowych. Jeżeli wypijemy bodaj kieliszek różowego wina, musimy dać sobie z nim spokój na jeden dzień. Dlaczego istnieje aż tak dużo przeciwwskazań? Wiązka lasera to skoncentrowane światło, jakie potrafi sparzyć skórę. Krócej mówiąc: światło padające jedynie na wybrany obszar (bardzo powstrzymuje się jego rozpraszanie). Jeżeli skóra właściwa pod działaniem konkretnych wyznaczników będzie na nie dużo bardziej wyczulona, wtedy ma możliwość dojść do niemiłych konsekwencji. Przykładowo pochodne witaminy A wchodzą zwyczajnie z promieniowaniem, w interakcje, które są impulsem do poparzeń. Planujesz wiedzieć więcej? Kliknij w ten odnośnik – Leczenie nadpotliwości Toruń

Komentarze są wyłączone.