Strzyżenie gorącymi nożyczkami w profesjonalnym salonie fryzjerskim

Zdrowo wyglądające i zadbane włosy to pragnienie nieskończonej liczby ludzi, niestety osiągnięcie celu w przeważającej części sytuacji jest niemożliwe, a to z powodu, że utrzymanie włosów w nienagannej formie wiąże się ze sporym wysiłkiem i systematyczności w działaniu, na co nie każdy może sobie pozwolić. Szczęśliwie teraz ten kłopot da się rozwiązać i to za sprawą jednorazowego zabiegu wykonywanego przez fryzjera. Patentem na prędką poprawę stanu włosów są… gorące nożyczki.

Zanim pojawiły się nożyczki na gorąco

Bardzo prawdopodobne, że niejedną osobę zaskoczy fakt, że dawniej zabieg podcinania włosów na gorąco realizowano przy pomocy… świec. Oczywiście rezultaty takich działań były opłakane w skutkach, a przypalanie włosów często kończyło się doszczętnym ich spaleniem.

O tym, że znaczna temperatura może mieć korzystny wpływ na włosy, wiadomo nie od dzisiaj. Bardzo dawno temu zaobserwowano, że dzięki wysokiej temperaturze rzeczywiste jest domknięcie powłoki włosa, co powoduje, że włos zostaje zabezpieczony przed szkodliwymi działaniami i odzyskuje naturalny połysk.

Gorące nożyce współcześnie

Współcześnie z pewnością nikt nie przystawia do włosów podpalonej świeczki aby polepszyć wygląd włosów. Szczególnie że od niedawna w studio stylizacji fryzur osiągalne są niezwykłe gorące nożyce od Jaguar Thermocut, które pozwalają w krótkim czasie przywrócić osłabionym włosom idealny stan bez ryzyka, że zostaną one spalone w trakcie zabiegu.

Przewaga gorących nożyczek Jaguar na tle innych firm

Firma Jaguar Thermocut wprowadziła niepowtarzalne gorące nożyczki, które sprawiają, że rezultaty strzyżenia na gorąco są o wiele lepsze niż w wypadku stylizacji realizowanych mniej zaawansowanymi nożyczkami, które zamiast pomóc, zwyczajnie niszczą włosy.

gorące nożyce strzyżenie gorącymi nożyczkami salon fryzur górny studio Toruń

Różnica jest miażdżąca – gorące nożyczki Jaguar jako jedyne posiadają najnowocześniejszy system ustawiania temperatury nożyc w przedziale od 90 do 150 stopni Celsjusza, co sprawia, że stylista fryzur jest w stanie ustawić taką temperaturę, która będzie optymalna dla konkretnego typu włosów, i umożliwi najodpowiedniejsze rezultaty obcinania włosów na gorąco.

Natychmiastowe efekty strzyżenia za pomocą gorących nożyczek

Strzyżenie gorącymi nożyczkami Jaguar to bezpieczny oraz skuteczny zabieg wpływający na wygląd włosów. Rezultaty strzyżenia gorącymi ostrzami są dostrzegalne już w trakcie zabiegu, bo podcinane na gorąco łuski włosów są zamknięte. Po zakończeniu zabiegu za pomocą gorących nożyczek Jaguar, włosy są chronione przed utratą pierwiastków nawilżających. Zauważalna jest również mniejsza skłonność włosów na czynniki zewnętrzne.

Jakie są zalety strzyżenia gorącymi nożyczkami?

Zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami niesie ze sobą sporo korzyści. Przede wszystkim jest to zabieg, który daje szybkie, zauważalne rezultaty. Kolejną zaletą jest fakt, że gorące nożyczki posiadają faktyczny wpływ na polepszenie
stanu
włosów i jest to stan, który utrzyma się przez znaczny czas, czego nie możemy stwierdzić o pozostałych zabiegach fryzjerskich, które tylko na chwilę poprawiają stan włosów. W ich wypadku nieraz jest tak, że natychmiast po najbliższym myciu, włosy niestety wyglądają nieszczególnie, są zniszczone i bez blasku. I na koniec – gorące nożyczki zmniejszają kłopot rozdwajających się końcówek, gdyż zamykają one łuski włosa, co powoduje, że nie są one podatne na złe działanie czynników środowiskowych.

Bezpieczne strzyżenie na gorąco

Gorące nożyce kojarzą się niektórym ludziom z rozgrzanymi do granic możliwości ostrzami, które są w stanie przypalić włosy. W wypadku metodzie zastosowanej w gorących nożyczkach Thermocut nie ma niebezpieczeństwa, że włosy będą spalone. Nie jest również realne, by gorące nożyczki oparzyły zarówno klienta jak i samego fryzjera, ponieważ firma Jaguar także zadbała o to, by ich gorące nożyczki były dobrze zabezpieczone termopowłoką niewrażliwą na znaczne temperatury.

Ile czasu trwa zabieg gorącymi nożycami?

Zabieg zrealizowany gorącymi nożyczkami trwa nieco dłużej niż typowe podcinanie włosów. Wynika to z faktu, że poprawne wykonanie zabiegu gorącymi nożyczkami wymaga od stylisty fryzur wcześniejszego przygotowania. Wypada zdawać sobie sprawę, że przed realizacją zabiegu strzyżenia gorącymi nożyczkami, fryzjer musi przeprowadzić analizę włosów, bo dzięki tym informacjom fryzjer może dobrać odpowiednią temperaturę, która da najodpowiedniejsze efekty. Samo strzyżenie musi być zrobione z jak największą starannością, aby naprawa kondycji włosów była kompleksowa.

Strzyżenie gorącymi nożyczkami? Tylko w profesjonalnym salonie fryzjerskim!

Trzeba jednak dodać, że zabieg podcinania gorącymi nożyczkami da wyjątkowe rezultaty tylko wówczas, kiedy zostanie on zrealizowany przez fachowego fryzjera, który sprawnie umie wybrać właściwą temperaturę nożyc przystosowaną do aktualnej kondycji włosów. Dodatkowo stylista fryzur realizujący zabieg gorącymi nożyczkami musi jeszcze sprawnie cieniować włosy. Z tego względu zabieg strzyżenia na gorąco powinien realizować jedynie doświadczony fryzjer.

W którym toruńskim studio stylizacji fryzur znajdziesz gorące nożyczki?

Gorące nożyczki Jaguar to najnowszy tego typu produkt na rynku, z tego względu mało salonów fryzjerskich zapewnia zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami. Np. w Toruniu zaledwie jedno studio stylizacji włosów proponuje cieniowanie włosów z zastosowaniem nowoczesnych gorących nożyczek Thermocut.

Mapa salonu fryzjerskiego, gdzie dostępne jest strzyżenie gorącymi nożyczkami:
Fryzjer Izabela&Marcin Górny. Studio fryzur, ulica Broniewskiego 90, Toruń.

Przebywasz w mieście Toruń i chcesz sprawdzić strzyżenie gorącymi nożyczkami na własnych włosach? Sprawdź znane studio stylizacji fryzur. Kliknij w link: Nożyczki na gorąco.

Komentarze są wyłączone.