Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co się bardziej opłaca – depilacja laserem diodowym czy depilacja za pomocą wosku? W jaki sposób wyglądały obie metody w bitwie?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest popularnie znany, włoski musimy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, lecz to trwa najczęściej kilka dni. Nieraz u pewnych Pań w sumie nie trzeba tyle czekać, i włoski zaczynają się pojawiać natychmiast po jednej dobie. Ta technika jest niesamowicie bezpieczna, mimo tego że przeciwwskazaniem jest między innymi posiadanie zbyt delikatnych naczynek pod skórą, których nie można podrażniać ocieplonym woskiem. Mogą tworzyć się potem rozognione, okazałe plamy i dalej kolejne „pajączki”. Kosmetolog nakłada rozgrzany wosk na dowolne partie ciała, zaś później dociska uprzednio przygotowane plastry bądź podłużne fragmenty materiału. Ekspresowym pociągnięciem ręki zrywa je wraz z włoskami. Metoda może być dla delikatnych Pań szczególnie kłopotliwa. Bolesność zależy najzwyczajniej w świecie od zakresu bólu, który jest odmienny u każdego spośród nas. Nasza bariera ochronna po zabiegu za pomocą wosku jest zaczerwieniona jedynie troszkę, jednak rekomenduje się przez co najmniej 4-5 dni dni unikać bardzo ciepłych kąpieli i peelingów w obszarach, w których zastosowano epilację.
Należałoby z pewnością zobrazować zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a właściwie epilacji – musimy przygotować wybrany obszar jedną dobę wcześniej. Musimy starannie zgolić nogi zwyczajną jednorazową maszynką. W ogóle nie musimy zapuszczać włosków przez ileś dni, a ta reguła jest znacznym ułatwieniem podczas depilacji. Sam zabieg dochodzi do skutku w czasie 20 minut, ale wcześniej musimy zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie czy omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji za pomocą lasera jest przykładowo branie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która mocno podrażnia skórę. Nie wolno także leżeć w pełnym słońcu na 2 tygodnie przed i po zabiegu. Niesłychanie ważne jest też to, ażeby krótko mówiąc nie wykonywać peelingów miejsc, jakie będą poddane depilacji za pomocą lasera na jeden tydzień przed oraz po sesji. Ogólnie rzecz ujmując nie można również odkrywać ciała na promienie słońca w trakcie serii sesji, dlatego jesień oraz zima są świetnym momentem. Klientkom w ciąży trwałą depilację się także odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem białego ołówka zaznacza na skórze wszelkie przebarwienia, pieprzyki i znamiona, bowiem laser weryfikuje ciemniej zabarwione partie skóry.
Z tego względu zabieg depilacji laserowej jest bardzo skuteczny w przypadku kiedy chodzi o włoski gęste i o brązowym ubarwieniu – szybko możemy je usunąć. W salonach, w jakich wykonuje się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, sesje całkowitego usuwania owłosienia z wykorzystaniem lasera diodowego za każdym razem wykonują specjaliści. Używają urządzenia LightSheerDuet, które zostało wyposażone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach na potrzeby partii ciała, do których trudno dojść, między innymi palce u rąk, okolice bikini i o większym zakresie działania, którą możemy w mgnieniu oka usunąć owłosienie z nóg. Laser na parę sekund zasysa naskórek, niszczy centralną część włosków i przemieszcza się na inny rejon skóry. Biorąc pod uwagę wieloraką grubość meszku, sumę melaniny czy miarę owłosienia, krótko mówiąc nie możemy precyzyjnie przewidzieć, jaki osiągniemy rezultat po jednej wizycie. Przeciętnie likwidowanych jest około 30% włosków.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Kobiety, które przypadkiem spotykają się z usuwaniem owłosienia rozgrzanym woskiem, koniecznie muszą to wiedzieć! Na potrzeby wizyty musimy bezwzględnie „wyhodować” włoski oraz to jest prawdopodobnie najbardziej uciążliwe. Ponadto te Kobiety, które ani razu nie były na przedstawionym zabiegu w salonie kosmetycznym, mogą się przygotować na to, iż depilacja woskiem w sumie nie należy do najmilszych – to bolesna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednak zależy od czasu robienia zabiegu i wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Odpowiedni kosmetolog przeprowadzający depilację za pomocą plastrów z woskiem wykona to szybciutko oraz bezproblemowo, nie narażając Klientki na niespodziewany ból. Na początku przykłada proporcjonalnie nagrzany wosk, zaś potem dociska uprzednio przygotowane plastry oraz gwałtownym ruchem wyciąga włoski. Krótko mówiąc podczas zabiegu mamy możliwość poczuć tylko zerwanie pierwszego plastra, gdyż to ono jest przeważnie najostrzejsze.
Nogi są w mgnieniu oka jedwabiście gładkie – to bez wątpienia zabieg dla Klientek, które oczekują natychmiastowego rezultatu. Cała procedura trwa niecałe 20 minut, a gładkość utrzymuje się przez niemal 14 dni. Włosy, jakie później odrastają, są o wiele cieńsze i mają jaśniejsze zabarwienie. Ponadto nie ma jakichkolwiek efektów ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed sekwencją zabiegów trzeba wypełnić dokładną ankietę, którą dalej ocenia się z kosmetologiem. Specjalista odpowie na wszelkie pytania jeszcze podczas zabiegu. Nie trzeba zupełnie zawracając sobie głowy bólem, może wyłącznie delikatnie szczypać zasysana poprzez okazalszą głowicę skóra. Szczególnie w delikatnych obszarach można mieć wrażenie dyskomfortu, na przykład w okolicy kolan. W trakcie sesji należy przygotować się na to, iż będzie wyczuwalny subtelny zapach wypalanych cebulek włosów. Zabieg jest krótkotrwały oraz poniekąd komfortowy. Kosmetolog instruuje Panie że zdjęta zostanie tylko spora grupa cebulek. Jest to uzależnione od fazy wzrostu włoska – kolejne muszą dopiero dojrzeć, aby można było je wykluczyć laserem. Przez parę dni włoski będą się rozkruszać, przykładowo gdy będziemy czyścić naszą skórę po prysznicu. Pozostałe włoski będą delikatniejsze i będą również dużo wolniej „kiełkowały”. Możemy będzie wypatrzeć rejony, w jakich będzie ich zdecydowanie mniej. Skóra po sesji będzie z pewnością podrażniona i w takim czasie można korzystać z pantenolu. Indywidualny zabieg nie da zadowalających efektów, tylko kompletny pakiet może wyeliminować włosy całkowicie (i przenigdy nie odrosną).
Reasumując: jeżeli zamierzamy zdecydować się tylko na jednorazowy zabieg, możemy wybrać epilację rozgrzanym woskiem (ale po pewnym okresie włoski będą wyrastały takie same). Natomiast jeżeli ktoś zamierza zredukować włosy ostatecznie, dobrze jest zainwestować w serię wizyt epilacji przy użyciu lasera. Jeżeli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej, wejdź w link obok – Depilacja

Komentarze są wyłączone.