Zalety nowoczesnej depilacji laserowej

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Depilacja laserowa – oryginalny sposób na usunięcie zbędnego owłosienia

Maszynki i balsamy do golenia, balsamy spowalniające wzrastanie włosków, depilacja IPL – to prawdopodobnie najpowszechniejsze sposoby usuwania nadmiernego owłosienia. Czy są one efektywne? Na pewno zdają egzamin na kilka bądź kilkanaście dni, aczkolwiek po tym czasie czynność należy powtórzyć. I to naturalnie jest decydujący powód wynalezienia depilacji laserowej – inaczej sposobu usunięcia owłosienia raz na zawsze. W zasadzie nie jest to zamysł nowy, bo niedawno wiele osób umawiało się na sesje z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Obecnie najnowocześniejszym i najekonomiczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Badacze, którzy zaprojektowali, a potem zastosowali w praktyce oba lasery medyczne, za drugim razem zamontowali bardziej jednolitą wiązkę lasera. Takie podejście zagwarantowało wzmocnienie skuteczności terapii, zmniejszenie czasu jego przeprowadzania oraz pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem oraz można ją z dobrym skutkiem używać do okolic intymnych, skóry bardzo delikatnej albo oliwkowej. Mogą się na niego zdecydować osoby, które mają niejednolity kolor skóry, reagują bardzo źle na kremy do depilacji lub posiadają kruche naczynka włosowate. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który zyskał sporą ilość prestiżowych nagród. Co istotne, w ogóle nie stwarza żadnych efektów ubocznych.

Przeważnie trzeba od 3 do 5 sesji, żeby dokładnie usunąć wszystkie włosy. W przypadku kiedy określimy parę partii, m in. nogi i bikini równocześnie, wtedy kosmetyczka może to wykonać w czasie pojedynczej wizyty. Właściwie liczba zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia oraz etapu, na jakim znajduje się meszek. Pierwszy zabieg redukuje włoski bardzo rozpoznawalne, najciemniejsze, które są w końcowej fazie rozwoju. Nie wszystkie zwyczajnie wyrastają za jednym razem, stąd też laser niszczy około 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy depilacja laserowa na 100% gwarantuje fantastyczne efekty?

Z całą pewnością są one znacznie efektywniejsze niżeli w przypadku depilacji typowymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w ciągu życia mogą uwidocznić się tylko pojedyncze włosy (przykładowo w wyniku zaburzeń hormonalnych). Klientki, które zdecydowały się na ów zabieg i wydają swoje opinie na forach w 99% są dumne z rezultatów. Zwłaszcza, że jest to idealna technika na wrastające włosy. A dokładniej? Przykrym skutkiem nieostrożnych depilacji albo po prostu tendencji są niewielkie ranki na skórze, czerwone grudki czy krosty. Mogą także dać się zauważyć stany zapalne, a wtedy wizyta u specjalisty jest nieraz nieuchronna. Włoski nie mogą wybić się przez skórę i tkwią w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna kumulować się ropa, natomiast potem powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą alternatywą, ażeby poradzić sobie z owym problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przykłada do skóry aparat SkinTel. Jego zadaniem jest dokonanie analizy włosów i dobranie mocy wiązki światła. Lasery starszego typu absolutnie nie posiadają takiej możliwości, stąd też przed wizytą trzeba stwierdzić, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Innowacyjny czytnik kontroluje kilka paramentów równocześnie, m.in. odcień i gęstość włosów. W ogóle nie musimy się martwić, że urządzenie będzie sprawiało ból lub wystąpią poparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako największy pozytyw trzeba uznać wygospodarowany czas, bo absolutnie nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie tak, jak robiliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie trzeba także nabywać nowych golarek, inwestować w drogie urządzenia używane w domach, fatygować się z podgrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Klientki wolą epilację z powodów typowo ekonomicznych. Są w stanie spontanicznie powędrować na plażę w stroju kąpielowym, w ogóle nie muszą wstydzić się rzadkich sterczących włosków ani krostek. Możemy cieszyć się delikatną i miękką skórą! Ogromnym pozytywem dla Klientek depilujących okolice intymne jest opcja znieczulenia niniejszego niezmiernie delikatnego miejsca. Chłodzący żel łagodzi siłę odczuwania stopniowych impulsów przekazywanych przez laser. Do innych plusów można zaliczyć brak komplikacji po terapii (należałoby jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle bardzo kosztowne, stąd też warto przejrzeć regionalne oferty i sprawdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawe informacje

W trakcie trzeciej zabiegu laserem terapeutycznym Palomar Vectus można uwolnić się od prawie 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus możemy niszczyć włoski nawet na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku został opracowany laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było redukować zbyteczne owłosienie

Można wyróżnić cztery warianty laserów, wykorzystywanych obecnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię depilacja, wejdź w link i zobacz najczęstsze pytania.

Komentarze są wyłączone.