Organizacja ślubu: jak dobrać odpowiednie dekoracje?

dekoracje weselne Toruń

dekoracje weselne Toruń

Zaślubiny to dla wielu par młodych najistotniejsze wydarzenie w całym życiu. Nic niezwykłego, że przyszli małżonkowie troszczą się o to, aby ich ślub był wyjątkowy. Dlatego wiele par ogromną część uwagi poświęca temu, aby idealnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest np. to jak prezentuje się lokal, a także jak wygląda wnętrze miejsca, gdzie odbędzie się ślub, oraz jakie ozdoby będą widoczne w czasie wesela, a więc ogólnie rzecz biorąc – idzie o sprawy oprawy wizualnej.

Mamy za sobą czasy, gdy wystarczył pojedynczy nijaki kwiatek na stołach, pstrokate baloniki czy ceratowe obrusy. I nie ma co się dziwić – w końcu jest to bardzo znacząca uroczystość i perspektyw na zrealizowanie jej fantastycznej oprawy wizualnej jest rzeczywiście wiele. Zatem jakie mamy do wyboru dekoracje weselne i co czym należałoby pamiętać?

Polecane dekoracje weselne

Dekoracje weselne są zazwyczaj zrobione ze szkła, drzewa, albo z materiałów tekstylnych. Jeśli idzie o przeważające odcienie, to nie ma przymusu, żeby była to tradycyjna biel, bądź odcienie różowego lub czerwonego. Coraz częściej pary decydują się na inne kolory, przeważnie niezwykle intensywne. Popularnością cieszy się na przykład purpurowy, lazurowy i zielonkawy.

Ciągle szczególnie atrakcyjnym elementem ozdobnym na przyjęciach weselnych jest baśniowe światło typu LED. Jest ono proste w podwieszaniu, wygląda estetycznie, oraz przede wszystkim sprawia nadzwyczajne wrażenie. A ponadto światło jest w stanie ukryć niektóre mankamenty sali, jeżeli takowe są. Jednak czasem przyszli małżonkowie zamiast światła ledowego, stawiają lampiony lub wyłącznie świece.

Co się ozdabia na ślubie i weselu?

Zasadniczo to możemy wszystko ozdobić, gdyż ozdoby nie muszą być ani jednostajne, ani standardowe, możliwości są wręcz bez ograniczeń: od dekoracji z żywych roślin (takie jak bukiety na stoły), przez właściwe podświetlenie sali. Jeżeli chodzi o podstawowe i przeważnie dekorowane elementy na imprezach weselnych, to naturalnie są to stoły oraz krzesła. Na stoły zazwyczaj umieszcza się kompozycje kwiatowe w przeszklonych wazonach, bileciki z nazwiskami weselników, niewielkie prezenty. Na miejsca siedzące zakłada się eleganckie futerały, zdobi je się oprócz tego taśmami jak i bukiecikami. Na oddzielną wzmiankę zasługuje także stolik pary młodej, który przeważnie wyróżnia się większymi dekoracjami.

Natomiast gdy chodzi o pomysły na dekoracje weselne, często motywy dekoracyjne ceremonii współgrają z aktualną porą roku. Przykładowo latem na stołach stawia dalie zamiast standardowych róż. Dekoracje weselne można także obmyślić tak, aby oddawały one charaktery nowożeńców czy ich upodobania. Tak jest przykładowo w wypadku ceremonii ślubnych, gdzie partnerzy wywodzą się z odmiennych kultur i zależy im na połączeniu ich zwyczajów.

Brak czasu a dekoracje ślubne – jak temu zaradzić?

Jednak z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając w głowie tyle spraw związanych z organizacją ślubu, znajdzie się również czas na wyszukiwanie właściwych dekoracji ślubnych? Pary młode które ślub mają za sobą, przyznają że samodzielny dobór ozdób weselnych był nie tylko pracochłonny, ale też stresujący. Jednak co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt końcowy ich samodzielnego dekorowania bardzo odbiegał od wizji, którą początkowo posiadali.

Dzisiaj wybór dekoracji i możliwości ich zastosowania jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie interesują się tym faktem, wybór spośród tylu propozycji, potrafi skutecznie zrazić. A nie zapominajmy, że jednak ozdoby dotyczą nie tylko wnętrz. To również przykładowo ozdoby na limuzynę lub dekoracja wejścia prowadzącego na salę weselną.

Absolutnie nie znaczy to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z oryginalnych dekoracji ślubnych. Przyszła para nie musi także godzić się na dekoracje ślubne, które są „w pakiecie” opłaconej restauracji lub innego lokalu. Nie oszukujmy się – takie dekoracje są mdłe i zazwyczaj nie pasują przykładowo do stylu przyjęcia, muzyki i tym podobne. Ponadto najczęściej parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje ślubne oddawały charakter ich związku, a nie były powieleniem każdego zeszłego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość zlecić specjalistycznej firmie, która wyczaruje wymarzony klimat w tak ważnym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich zamysłów, konsultant ślubny pomoże wam dokonać wyboru, przedstawi inne możliwości, zainspiruje, a najistotniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i czasochłonne.

Dekoracje ślubne warto zlecić profesjonaliście

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub sali weselnej ma też inne zalety. Jedną spośród nich jest fakt, że nie trzeba kupować ozdób na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem uroczystości weselnych mają własne dekoracje. Dzięki temu odpada problem związany z kosztami na dekoracje, które ładnie wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozkładanie i szukanie miejsca, gdzie można je schować, jest dość skomplikowane. Zresztą większość z elementów dekoracyjnych jest niepraktyczna do użycia we własnym mieszkaniu.

Jak działa agencja ślubna?

W pierwszej kolejności taka firma omówi z tobą twoją wizję, rozważy twoje pomysły oraz możliwości, skonsultuje z tobą motyw przewodni dekoracji ślubnych, w tym również barwy i zestawienie kilkunastu a następnie sporządzi plan dekoracji wesela.

Takie wyjście ma sporo zalet. Oprócz tego, że nie będziecie musieli martwić się, tym, czy wszystko zostało przygotowane i czy ozdoby będą współgrać ze sobą, to jednocześnie przyoszczędzicie mnóstwo czasu i nerwów. Jeśli chcecie pomocy przy dekoracjach weselnych, to na pewno warto poznać możliwości, które oferuje agencja ślubna. Aby otrzymać więcej informacji o dekoracjach weselnych, wybierz poniższy odnośnik: dekoracje weselne Toruń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

12 + 8 =