Kto powinien zatrudnić firmę sprzątającą?

Zadbane biuro czy innego rodzaju zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które klienci zwracają uwagę, nawiązując kontakt z firmą. Chcąc robić pozytywne pierwsze wrażenie na ludziach, którzy przekroczą próg budynku, najlepiej zatroszczyć się o porządek. Dla dużej powierzchni jedna osoba sprzątająca na umowie może sobie nie poradzić, ze względu na to duża ilość firm rozważa zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Zazwyczaj zaangażowanie specjalistów w zakresie sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i oszczędne. Z uwagi na to nic zadziwiającego, że firmy sprzątające okazują się o wiele bardziej popularne. Często zdarza się, że z tego rodzaju usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Co oferują firmy sprzątające?

Oferta firm sprzątających obejmuje sporo działań porządkowych. W momencie nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, warto jasno wskazać w umowie, które usługi będą wymagane, a do tego kiedy powinny być przeprowadzane. Bardzo często firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a nieraz sprzątają praktycznie cały czas – na przykład w galeriach handlowych. Trzeba również omówić częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy w ciągu tygodnia, natomiast w miejscach, gdzie zwykle przyjmuje się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Obok częstości sprzątania, należy pomyśleć o samych usługach. Bazowe usługi firm sprzątających zawierają generalnie czyszczenie mebli, odkurzanie oraz zamiatanie, mycie podłóg czy wynoszenie śmieci. W skład usług wchodzi także czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek czy klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje także pranie wykładzin czy tapicerowanych mebli. Dostępne są też okresowe usługi, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a nawet samych elewacji. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Wybór usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej rozmiaru oraz pobliskiego terenu.

Jak znaleźć rzetelną firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej warto zacząć od sprawdzenia oferowanych usług, żeby mieć pewność, że odpowie konkretnym potrzebom. Ponadto warto zobaczyć oceny oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów , potwierdzających uzgodnienia pomiędzy stronami. Do firm , które namawiają do współpracy na bazie porozumienia ustnego oraz takich, o jakich trudno znaleźć szczegółowych informacji, należy podchodzić z pewną dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca zatrudnia profesjonalnych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest również metoda pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się tak, żeby robienie usług zachodziło szybko oraz terminowo. Trzeba zwrócić uwagę także na pilnowanie harmonogramu pracowników i na dane na listach kontrolnych, dokumentujących czas wykonywanych usług. Aby znaleźć najlepszą firmę sprzątającą, warto jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i urządzeniami stosowanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie będzie samodzielnie dostarczał niezbędny sprzęt oraz środki czystości, warto dowiedzieć się, jakich preparatów używa konkretna firma . Niektóre firmy zachęcają do korzystania z ich usług, zapewniając stosowanie wysokiej klasy środków sprzątających, jakich nie można kupić w zwykłym sklepie czy galerii.

Dlaczego warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Zaufanie firmie sprzątającej może być zyskowne z 2 fundamentalnych przyczyn. W głównej mierze to rozwiązanie jest z reguły mniej kosztowne, niż zatrudnianie osób sprzątających na umowę. Co więcej, w przypadku, jeśli nie posiadamy osoby sprzątającej, opłacając profesjonalną firmę, usuwamy taki przymus z pozostałych pracowników, co sprawia, że mogą skupić się tylko i wyłącznie na przydzielonych im zadaniach, które dają faktyczne zyski. Oprócz tego profesjonalne firmy sprzątają zdecydowanie precyzyjniej oraz uważniej, a przy tym bardzo dyskretnie, gdy dostosujemy czas czyszczenia, żeby nie przerywał pracy pozostałych. W ten sposób powierzchnia miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, oczyszczona oraz nie zniechęca potencjalnych klientów. Poza tym firma sprzątająca zwykle dba o potrzeby miejsca pracy. Jeżeli kończą się istotne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka informacja jest przekazywana do odpowiednich osób, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje również na stan zdrowia osób przebywających w pomieszczeniach i na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to także komfort oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba kierować na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na firmie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.