Depilacja laserowa Bydgoszcz

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne metody usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej jakości są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się z powrotem za szybko oraz skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym oraz aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają ciągle udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym metodom. Celem ich wszystkich jest przyniesienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, laserowe metody depilacji odróżnia to, że likwidują nie tylko konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą trzeba powtarzać, ponieważ laser naświetla wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły przesyła niskie natężenie prądu stałego oraz tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta metoda usuwa włosy pojedynczo. Średnio włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zazwyczaj zależy to od obszaru oraz ilości włosów, które mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Ponadto dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji także może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które zniszczą wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje zarówno niewielkie natężenie prądu stałego oraz połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale zniszczone cebulki włosów, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, ponieważ włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.