Depilacja laserowa – nowatorski sposób na zredukowanie zbędnego owłosienia

Maszynki oraz kremy do golenia, kosmetyki spowalniające wyrastanie włosów, depilacja za pomocą plastrów – to chyba najpowszechniejsze środki redukowania nadmiernego owłosienia. Czy są one wydajne? Zapewne zdają egzamin na kilka bądź kilkanaście dni, natomiast po tymże czasie operację dobrze jest powtórzyć. I to oczywiście jest kluczowy powód wymyślenia depilacji laserowej – mianowicie zabiegu usunięcia owłosienia raz na zawsze. W zasadzie nie jest to zamysł nowy, gdyż w ostatnim czasie wiele osób umawiało się na terapię z zastosowaniem Light Sheer Duet. Teraz najnowocześniejszym oraz najefektywniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa włosy nawet z obszernych partii ciała. Odkrywcy, którzy stworzyli, a zaraz potem zastosowali w praktyce oba urządzenia, w drugim przypadku zamontowali bardziej jednorodną wiązkę świetlną. Takie podejście zagwarantowało pogłębienie skuteczności zabiegu, ograniczenie czasu jego wykonywania oraz usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem oraz można ją z dobrym rezultatem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry bardzo wrażliwej lub śniadej. Mają szansę się na niego zdecydować osoby, które posiadają przebarwienia skóry, reagują negatywnie na kremy do depilacji bądź posiadają delikatne naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zyskał dużą ilość ekskluzywnych nagród. Co ważne, w ogóle nie stwarza żadnych efektów ubocznych.

Przeważnie potrzeba od 3 do 5 zabiegów, żeby ostatecznie usunąć wszystkie włoski. Jeżeli wyselekcjonujemy jedną lub więcej partii, m in. przedramiona oraz pośladki równocześnie, to kosmetyczka jest w stanie to zrealizować w czasie jednej wizyty. W praktyce ilość zabiegów zależy od rodzaju owłosienia oraz etapu, na jakim znajduje się włos. Pierwszy zabieg usuwa włosy bardzo rozpoznawalne, najsilniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Mówiąc w skrócie nie wszystkie zwyczajnie wyrastają równocześnie, z tego względu laser usuwa szacunkowo 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy depilacja laserowa faktycznie gwarantuje rewelacyjne efekty?

Nie ulega wątpliwości są one dużo atrakcyjniejsze niż w przypadku depilacji pozostałymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w czasie życia są w stanie uwidocznić się wyłącznie sporadyczne włosy (przykładowo w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Klientki, które zdecydowały się na ten zabieg oraz publikują swoje obserwacje na stronach tematycznych w 99% są usatysfakcjonowane z rezultatów. Szczególnie, iż jest to skuteczna metoda na wrastające włosy. A konkretnie? Zgubnym rezultatem nieuważnych depilacji bądź zwyczajnie predyspozycji są małe ranki na skórze, rozognione grudki lub krosteczki. Mogą też uwidocznić się stany zapalne, a wtedy konsultacja u medyka jest nieraz nieodzowna. Włosy wcale nie mogą wybić się przez skórę oraz tkwią w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna skupiać się ropa, natomiast potem powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą propozycją, żeby poradzić sobie z niniejszym problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przykłada do skóry czujnik SkinTel. Jego celem jest dokonanie analizy włosów oraz dopasowanie siły wiązki światła. Lasery starszej generacji absolutnie nie posiadają takiej zdolności, z tego względu przed wizytą warto zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Inteligentny skaner monitoruje wiele paramentów równocześnie, m.in. kolor oraz spójność włosków. W zasadzie nie musimy się martwić, iż urządzenie będzie powodowało ból bądź pojawia się oparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako najważniejszy walor należy uznać wygospodarowany czas, bo absolutnie nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie tak, jak robiliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie należy też fundować sobie nowych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia używane w domach, fatygować się z ogrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Panie preferują epilację z powodów całkowicie praktycznych. Mają możliwość śmiało wyruszyć na plażę w kostiumie, absolutnie nie muszą wstydzić się rzadkich sterczących włosków ani krostek. Możemy cieszyć się delikatną i miękką skórą! Niewątpliwym plusem dla kobiet depilujących okolice intymne jest szansa znieczulenia niniejszego bardzo delikatnego miejsca. Schładzający żel uśmierza moc odczuwania następujących impulsów dostarczanych przez laser. Do innych walorów możemy doliczyć brak komplikacji po wizycie (warto jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie bardzo drogie, więc warto obejrzeć miejscowe oferty oraz ustalić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawe informacje

W trakcie trzeciej zabiegu laserem medycznym Palomar Vectus można usunąć prawie 90% włosów

Za pomocą Palomar Vectus można usuwać włosy choćby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku powstał laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było redukować nadmierne owłosienie

Możemy wyróżnić cztery warianty laserów, stosowanych dziś do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeśli wzbudziła Twoją ciekawość trwała depilacja, najedź w link i przeczytaj najczęstsze pytania.

depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.