Depilacja pach woskiem – jak depilować by nie bolało

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów wciąż sporym uznaniem cieszy się depilacja woskowa. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na dłużej. Salony kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, zdobył szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na część ciała, z której mają być usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Trzeba wiedzieć, że wosk musi być tylko odrobinę podgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać nagłym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk przenika głęboko, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samemu, zalecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność odpowiedniego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale także wąsik, ramiona, ręce albo bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Do depilacji woskiem dobrze jest się przyszykować. Na parę dni przed depilacją warto zastosować dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się kremami i balsamami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, staną się trudne do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort podczas usuwania. Planując depilację woskową najlepiej wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem depilacji trzeba dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, by w czasie depilacji ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie korzystać z zabiegu niedługo przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po depilacji przede wszystkim istotne jest neutralizowanie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu warto zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie kojące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura także może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie skutkuje uczuciem pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Na dodatek można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest także bezpieczna.

Depilacja woskiem

Komentarze są wyłączone.