Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący tkankę tłuszczową

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego zadaniem jest wymodelowanie sylwetki, przez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już po kilku zabiegach. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, w ciągu której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i zbada problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii, a do tego wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Na dodatek cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki i ogólne rozluźnienie napięcia ciała.

Pielęgnacja ciała po zabiegach

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być punktowo czuła na dotyk, dlatego szczególnie ważne jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to takie istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będzie jedzenie z niewielką zawartością sodu, soli, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii pomaga też regularna aktywność fizyczna. Należy jednak pamiętać, by nie przemęczać ciała i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Trzeba też zadbać o właściwe nawilżenie skóry, zwłaszcza w partiach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów podtrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszystkich zalet endermologii LPG i działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są też urazy oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, jednak trzeba pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Takie miejsca również należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.