JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. Jest to kończyny, na których noszony jest cały ciężar naszego ciała. Nierzadko zapominamy o regularnej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych zaniedbań często są takie dolegliwości jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Poniżej proponujemy kilka skutecznych tricków.

KĄPIELE SOLNE

Moczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko niweluje obrzęki, ale także zmiękcza naskórek. Kąpiele rekomendowane są w szczególności paniom, które zmuszone są często nosić obuwie na obcasach. Obcasy działają niekorzystnie na stopy, dlatego trzeba dbać o ich dobrą pielęgnację. Kąpiele solne to nie tylko relaks ale także pomoc w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody warto także dodać różne preparaty o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa także propolis.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Istotnym elementem pielęgnacji stóp jest regularne ścieranie martwego naskórka. Nie zaleca się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ ze względu na swoją charakterystyczną porowatą powierzchnię sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeśli upieramy się na wykorzystywanie pumeksu, pamiętajmy o tym, by po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnej tarki- można ją łatwo wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych kosmetyków złuszczających, które są bogate w drobinki, które w prosty sposób radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głownie dlatego że zawiera znikomą ilość gruczołów łojowych. Dlatego łatwo ulega rogowaceniu. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnowania o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające należy stosować każdego dnia. Odbuduje to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, aby rano móc podziwiać perfekcyjnie gładkie stopy.

PAZNOKCIE

Pielęgnacja stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Należy zadbać także o paznokcie. Regularne obcinanie paznokci to konieczny zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci za dużo, bo mogą boleśnie wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

NAJCZĘSTSZE DOLEGLIWOŚCI ZWIĄZANE ZE STOPAMI

PĘKAJĄCE PIĘTY

Natężone przesuszanie skóry to najczęściej skutek braku witaminy A. Dobrym trickiem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które szybko poradzą sobie wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także powszechnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Mogą być źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w stopę. Odciski najskuteczniej zlikwiduje podolog, jednak można też spróbować się ich pozbyć z zastosowaniem domowych sposobów. W tym celu trzeba zakupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, odmoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel powinna potrwać nie mniej niż 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku specjalnym preparatem. Kolejno powinno się zetrzeć zrogowaciałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głównie dlatego, że ma większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Duża grupa osób ma problem z nadmiernym poceniem się stóp. Z tego powodu najważniejsza właściwa higiena. Zabiegi higieniczne usprawniają liczne kosmetyki dedykowane dla osób, które mają problemy z nadmiernym poceniem się stóp. Warto zatem nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba także zmienić buty: w godzinach pracy nosić oddychające obuwie. Pomocne także mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem ziół. Najskuteczniejsze z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz nosić buty na obcasach? Czy jesteś świadoma jak cierpią twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kostne dużego palca, które są powodem dyskomfort i deformacje kości stopy. Mocno obciążony palec często rotuje się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko wysokie obcasy ale też obuwie z czubkiem. Paluch znajdują się wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega dużym przeciążeniom. W jaki sposób zapobiec haluksom? Jest wiele sposobów, jednak tylko niektóre są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one położenie dużego palca. Stosuje się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest mała. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej pracy w ciągu dnia, dlatego deformacje stopy ciągle pogłębiają się. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w osiągnięciu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.