Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny udostępnia wiele interesujących zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale także modelują figurę, eliminują cellulit, tłuszcz zbędne owłosienie i promują medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą co raz to ulepszone i skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Ponadto, najnowsze techniki sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obarczają już sprawności pacjentów, a przynoszą niezwykłe rezultaty. Wiele salonów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej jakości.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju pozytywnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zwykle używane w tym celu w salonach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie usuwa nieczystości z uprzednio otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, które zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zazwyczaj angażują pracę specjalnych urządzeń. Przykładowo urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy starego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko regenerującym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą dawane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów odnowy oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, dobry wpływ na stan skóry. Tego rodzaju zabiegi nadają skórze elastycznośc i jędrność oraz powstrzymują starzenie.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się także substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także wygładzają zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zepsute komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki przede wszystkim ciekawią tych, którzy pragną pozbyć się nadmiernego tłuszczu, zwłaszcza z obszarów, które są odporne na aktywność fizyczną albo wymagające diety. Współczesna technologia pozwoliła opracować metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu o wiele łatwiej je odessać albo przesłać do wątroby, skąd zwykle wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają również inne korzystne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu lub wspomagają wydalanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, wygładzić zmarszczki, blizny i rozstępy.

Istnieje wiele nowatorskich sposobów modelowania sylwetki i wspomagających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalistycznie wykonanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu komórek tłuszczowych w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa bazuje na mocy ultradźwięków. Istnieją także sposoby wykorzystujące iniekcję lub laser. Z reguły te metody są mało inwazyjne i przynoszą widoczne efekty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tłuszczu, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej i właściwej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii znane od dawna, ciągle odnajdują lepsze i skuteczniejsze zastosowania, dzięki rozwojowi i bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne oferują nowoczesne zabiegi laserowe, które oddziałują na odmienne obszary ciała i tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa, która eliminuje niechciane owłosienie z praktycznie każdego miejsca na ciele na długi czas. Zabiegi laserowe zwalczają także problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, zabijając bakterie odpowiedzialne za stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego względu część zabiegów drugoplanowo oddziałuje na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją również zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, mogą to być zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia lub liftingi. Obecne metody liftingujące, używają innowacyjne technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub przy użyciu nici liftingujących – wprowadzanych w warstwy skóry, żeby podnosiły i utrzymywały konkretne partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.