Liposukcja bez operacji Toruń

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji skrywa się zabieg, którego zadaniem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywane są liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na rozbiciu zbędnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te cieszą się co raz większą popularnością wśród pań, choć nie przy każdym z zabiegów efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad i bada ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najistotniejszych z nich należą nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale też pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 400 ml tłuszczu, a ponadto laser nie niszczy tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu punktowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego później nacięcia, aby można było wsunąć specjalny światłowód do miejsca ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, aby stały się płynne i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnemu metabolizmowi i zostaje wydalona w ciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma też dobry wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oddzielenia tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest wprost na tkankę tłuszczową. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są wydalane dzięki procesom metabolicznym. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zalecane jest podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są zauważalne w ciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i dobrze jest po przyjęciu zabiegów zatroszczyć się o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe i jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu zlikwidowania podwójnego podbródka, worków pod oczami albo tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są transportowane do wątroby i naturalnie wydalane. Zabieg trwa około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna skóry w miejscu, gdzie były wkłuwane igły. Warto również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który wspomoże usunięcie niepotrzebnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób ze średnim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tkanki tłuszczowej, dlatego taki zabieg może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najlepsze widoczne efekty pojawiają się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który właściwie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody usuwania tłuszczu, dla zachowania optymalnych efektów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, aby uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.