Mezoterapia twarzy – nowoczesny zabieg kosmetyczny

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, gładkie i bujne włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla wielu z nas dbanie o nie jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są realnym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są teraz oblegane, często mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale w pierwszej kolejności od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze skutki. Jedną z efektywniejszych metod poprawy stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Wyjątkowość tej metody leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest polecane zarówno mężczyznom jak i kobietiom.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i właściwie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybko się niszczy. Wprowadzane składniki zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można zastosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy służy przede wszystkim biorewitalizacji i polega na pobudzania kolagenu i elastyny. Od razu po mezoterapii skóra niestety nie jest zachęcająca i zdrowo, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto ten czas przeczekać, aby móc ujrzeć zadziwiające efekty polepszenia się kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie metodyki w podawaniu poszczególnych substancji: przy użyciu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych dawek specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie składowe jak aminokwasy, peptydy, witaminy oraz kwas hiauluronowy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca tego potrzebujące. Zabieg pomimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i przyjemny. Zadaniem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli seria zabiegów, należy więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione początkowego stanu skóry, typu dolegliwości, specyfiku jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla zatrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie można oczekiwać po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno nawilżenie i jędrność oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się dość długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale również zatrzymuje powstawanie nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest bardzo skomplikowanym procesem, który ma trzy etapy. Zdarzają się przypadki, kiedy porost włosów zostaje wstrzymany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Nachodzi również pytanie, kiedy wypadanie jest pod kontrolą, a kiedy należy zacząć się martwić czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie znajdziemy na to prostej. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów na dzień jest rzeczą bezpieczną, a więc kuracje stanu włosów, powinno się zacząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć tego rodzaju problem? Sposób leczenie jest mnóstwo, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co może świadczyć o jej efektywności w tym zakresie pielęgnacji. Wykonanie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga ponowić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo skomplikowany, co w praktyce okazuje się nieprawdą. Pierwszym zadaniem jest staranne oczyszczenie skóry i nałożenie żelu znieczulającego w zależności czy pacjent, o to prosi. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia są lekko wyczuwalne, jednak pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg niesympatyczny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z kąpieli parowych, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia lekarz na wcześniejszej konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był bezpieczny.

Komentarze są wyłączone.