Pływanie niemowląt, rehabilitacje na basenie – postaw na aktywność w wodzie

Ożywienie spędzanego czasu na basenie może odczuwalnie poprawić naszą kondycję zdrowotną. To w zasadzie oczywiste, lecz wciąż duży odsetek osób nie wie jak dużo może zyskać, gdy zapisze swojego brzdąca na basen, chociażby na pływanie niemowląt albo samemu zdecyduje się skorzystać z ogromnej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Powiedzmy to zatem jeszcze raz – korzyści mamy tutaj bardzo wiele, i nie należą one do najdroższych na świecie.

Pływanie niemowląt – wspomóż rozwój Twojego potomka

Wielu rodziców zastanawia się, jak zapewnić małemu dziecku zrównoważony i właściwy rozwój. Świetnym rozwiązaniem może być zgłoszenie Twojego malucha na pływanie niemowląt. Czemu właśnie tam? Przede wszystkim dlatego, iż polega ono na wspieraniu naturalnego rozkwitu szkraba. Misją pływania niemowląt jest przede wszystkim podtrzymanie odruchów płodowych, na których wyspecjalizowany instruktor powinien się opierać. Zadaniem każdego, kto oferuje tego typu zajęcia jest utworzenie właściwych warunków dla Waszego brzdąca. Niemowlę w wieku od 3 miesięcy do 36 miesięcy nie może przebywać w wodzie więcej niż pół godziny, a temperatura powinna się utrzymywać na poziomie nieco ponad 30 stopni Celsjusza. Zadania nie są zbyt trudne, i zawsze są oparte na miłym spędzeniu czasu. Tata i mama winni zyskać pewność, że pływanie niemowląt nie będzie dla ich dziecka czymś stresującym. Jeśli zdecydowałeś się zapisać swoje dziecko na takie lekcje, nie wahaj się sprawdzić co piszą o nich ludzie w sieci. Dowiedzmy się też, czy kadra ośrodka oferującego pływanie niemowląt jest kompetentna. Przecież w ich ręce trafi nasze ukochane maleństwo.

Pływanie niemowląt – to dopiero początek

Kwestia zaznajomienia się z wodą na basenie trwa mniej więcej 4 lata. Gdy już nasza pociecha ciut podrośnie, możemy go zacząć wdrażać w fazę przejściową między oswajaniem się z wodą, a rzeczywistą szkołą pływania. Dla brzdąców w wieku od 3 do 4 lat, optymalne jest szkolenie poprzez zabawę. Najwyższy czas na przyswojenie zmian pozycji, kwestii właściwego wślizgania się do wody i – co jest ogromnie istotne, opanowanie chwytów narzędzi służących do pomocy.

Dla dzieciaków mających na koncie co najmniej cztery przeżyte wiosny, zalecamy już odrobinę bardziej rozwijające zajęcia. Pora spróbować przejść na zajęcia bezpośrednio z prowadzącym w wodzie oraz zapoznanie się z następującymi tematami:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Eksperci uważają, że w tym wieku dzieciaki winny już pokonać o własnych siłach dystans dziesięciu metrów. Warto, żeby kurs na tym etapie kończył się testem sprawdzającym, przygotowanym przez nauczyciela.

Ten tekst ma uświadomić wszystkich, że najlepszym modelem nauki pływania jest konsekwentne zdobywanie sprawności. Dzieciaki, które skończyły 6 lat i za moment pójdą do szkoły, należy już przygotować do kursu dla zaawansowanych. Kursy na basenie sportowym mają mają na celu ogarnięcie wyznaczonych stylów pływackich, np. dobrze znanego nam kraula, stylu motylkowego oraz klasycznego.

Kursów na pływalni, takich jak nauka i poprawa umiejętności pływania nie powinna się wstydzić młodzież ani też dorośli. Nic złego w tym, że pragniemy nadrobić coś na co być może wcześniej nie było czasu lub warunków. Nauka pływania wpływa pozytywnie na zdrowie oraz kondycję naszego kręgosłupa i nie tylko.

Aqua fitness, rehabilitacja – to wszystko na basenie

Wzmożona aktywność na basenie – co nam wyjątkowo odpowiada – jest codziennością dla wielu osób. Zwłaszcza dużym wzięciem cieszy się aqua fitness, na które obecnie wybiera się masa dziewczyn. Prawdę mówiąc, nikogo nie powinno to dziwić – skupienie muzyki, aktywności ruchowej oraz wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest także bezpieczny i wysoce wszechstronny. Woda z basenu zmniejsza efekt ciążenia, a jeżeli wybierzemy renomowany podmiot oferujący takie zajęcia – wtenczas profesjonalny bagaż sprzętu, w jaki ośrodek jest wyposażony sprawi, że mogą w nich wziąć czynny udział osoby z kontuzjami albo też nie umiejące zbyt dobrze pływać.

Uciecha, jaką wywołują zajęcia przy muzyce to jedno, lecz woda to też idealne podłoże do rewalidacji. Dzięki ćwiczeniom da się w odczuwalny sposób wesprzeć rehabilitację codzienną u starszego pokolenia. Dzieciaki z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dla dzieci rekomendujemy też pływanie korekcyjne, które może pomóc w rozprawieniu się z wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego potrzebne są najważniejsze sprawności pływackie. Dobrze by było zacząć od konsultacji z kimś obeznanym w tej dziedzinie. To on najlepiej opowie o tym, jakie urazy zdołamy przezwyciężyć z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – jeszcze poważniejszy egzamin

Osoby, którym przypadły do gustu warsztaty na basenie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularnych w ostatnich miesiącach stała się koncepcja Halliwick, czyli dziedzina uczenia uczestniczenia w ćwiczeniach w wodzie. Jest on przeznaczony dla instruktorów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy chcą współpracować z osobami z zespołem downa oraz innymi schorzeniami. Zrobienie takiego szkolenia nadaje takie prawo.

Nie czekaj – postaw na aktywność w wodzie

Jak wynika z powyższego artykułu, pomysłów na aktywność na pływalni jest mnóstwo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Obecnie miasta i większe miejscowości najczęściej oddają do dyspozycji profesjonalne pływalnie, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Komentarze są wyłączone.