Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się ponownie za szybko oraz skuteczność, żeby metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym oraz aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko to dzięki ciągle rozwijającym się technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki kilku metodom. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, laserowe metody depilacji odznacza to, że usuwają nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem trzeba powtarzać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie prądu stałego oraz tym samym uszkadza cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest niszczony w czasie 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosków, które mają być poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych części ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji także może powodować nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno niewielkie natężenie prądu stałego oraz połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.