Katalogowanie

Katalogowanie stron internetowych

Katalogowanie stron to prosty przepis na błyskawiczny wzrost pozycji Twojej marki w Sieci. Uważasz, że to nie prawda? Poznaj historię jednego z naszych Kontrahentów, który kupując jeden z pakietów katalogowania, wypromował swoją markę i zdobył kilkanaście niezwykłych zleceń.

Katalogowanie stron – niezbędne informacje

Początkowo podstawowym zadaniem katalogów online było gromadzenie najistotniejszych danych o regionalnych przedsiębiorstwach. Firmy przydzielane były do określonych grup związanych z miejscem, jak i domeną świadczonych usług. W katalogach internetowych każdy mógł bezproblemowo znaleźć konkretnego specjalistę, lub też sprzedawcę potrzebnego towaru.

Trochę dalej internet zaczął rozwijać się w stronę platformy masowego przekazu. Google, wdrażając nowe algorytmy indeksacji domen, rozpoczęło wyścig o czołową pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Dziś zdaje się, że wyścig ten wciąż napędza konkurentów, a pozycjonowanie stron jest mechanizmem co raz to bardziej złożonym.

I tutaj wracają katalogi internetowe. Z słów ekspertów wynika, że ilość linków kierujących do pozycjonowanej strony, albo też odmiennie mówiąc popularność tej domeny, to czynnik, który wpływa na pozycję strony w Google. Z tego względu, katalogi stron niezwykle ekspresowo zaczęły być stosowane jako narzędzia pozycjonerskie. Wstawiając odsyłacze do pozycjonowanej strony w dobrych katalogach stron gwarantujemy sobie ekspresowy wzrost pozycji naszej domeny w wyszukiwarce Google.

W tym momencie już rozumiesz że dodawanie stron do katalogów nie jest bezcelowe. Przejdźmy w takim razie do opisania przypadku naszego Klienta, aby w pełni przedstawić Tobie proces katalogowania i zmotywować Cię do skorzystania z naszej oferty.

Pan Adam zgłosił swoją wizytówkę konkretnie 6 miesięcy temu. Pokazał nam swoją stronę internetową. Wyglądała całkiem przyzwoicie – kilka tekstów, ciekawa grafika, właściwe funkcje. Coś jednak było z nią nie tak. Po skontrolowaniu jej pozycji w Google dowiedzieliśmy się, że znajduje się ona na 50 miejscu. Bez wątpienia za daleko. Dowiedzieliśmy się również, że 10 miesięcy temu pracował on z inną agencją interaktywną, która przez spamowanie i intensywne linkowanie, doprowadziła do obniżenia pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google. Pan Adam z znacznie skurczonym kapitałem czekał na naszą pomoc. Obok katalogowania, zaproponowaliśmy mu również optymalizację witryny. Po paru dniach podjęliśmy działania. Przystąpiliśmy do audytu SEO i struktur konkurencyjnych. Zmodernizowaliśmy witrynę i zaczęliśmy dodawać stronę do opracowanej przez nas grupy katalogów Topranking.

Pozostańmy teraz na kilka chwil przy usłudze dodawania stron do katalogów. Mieliśmy do wyboru dwa typy katalogowania – manualne dodawanie adresu strony do katalogów Topranking, lub manualne dodawanie artykułów branżowych z linkiem kierującym do pozycjonowanej witryny, również do grupy katalogów internetowych Topranking. Wybraliśmy tą drugą możliwość. Pracujący u nas copywriterzy stworzyli kilka tematycznych tekstów synonimicznych, podpartych o wręczoną im listę fraz kluczowych. Do każdego tekstu dopasowaliśmy właściwe zdjęcie, które zostało opisane w fachowy sposób. Wystartowaliśmy z publikacją tekstów SEO w 40 katalogach. Zamieszczaliśmy po 2 teksty na dzień, aby cały przebieg katalogowania wyglądał naturalnie dla automatów indeksujących. Po zaindeksowaniu tekstów zaczęliśmy oceniać postępy strony w Google. Po tej jednej usłudze strona Pana Adama wzrosła z miejsca 50 na 28.

To nie był jednak ostateczny wynik naszej aktywności. Pan Adam był tak ogromnie usatysfakcjonowany z pierwotnych skutków, że postanowi nabyć taki sam pakiet powtórnie. Znowu opublikowaliśmy 40 wpisów w naszym zapleczu do pozycjonowania. I stało się to czego prawdopodobnie nikt z nas nie przewidział. Pozycjonowana witryna ulokowała się na 1 stronie naturalnych wyników wyszukiwania, a właściwie na 6 miejscu. Sprawiło to, że liczba Odbiorców zainteresowanych usługami Pana Adama wzrosła o 300%.

Z przytoczonego przypadku mamy możliwość wywnioskować dwie kwestie – katalogowanie stron to nieustannie doskonały sposób na podwyższenie pozycji strony w rankingu Google, a także znakomita odmiana reklamy w internecie.

Jesteś zainteresowany naszą usługą? Masz ochotę spróbować katalogowania i zagwarantować swojej witrynie korzystniejszą pozycję w Google? Nasza oferta czeka właśnie na Ciebie. Zadzwoń, a nasz ekspert przygotuje dla Ciebie konkretną propozycję!