Kurs pływania niemowląt

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od jakiegoś czasu nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również doskonała forma spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla niemowląt jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi instruktorami, które pozwalają na naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych pociech, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia które wspomagają rozwój dzieci. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Pobyt w wodzie jest dla nich miłym doświadczeniem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Zajęcia trwają w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc doskonale dostosowana. Niemowlak może uczestniczyć w takich zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zwykle niknie tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą nieść za sobą wiele stresu, zarówno dla rodzica jak i naszego skarba. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w zajęciach. Obowiązkowy jest prysznic przed wejściem, w końcu najważniejsze jest zdrowie pociech. Pamiętajmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują podczas pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie histerii nie należy uciekać do domu. Każdy niemowlak powinien się oswoić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu był zadowolony. Basen jest dużą ilością nieznanych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością spory krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują dodatkowych zajęć, szczególnie tych, podczas których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Pływanie jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci na basenie uczą się pływać i świetnie się bawią, poza tym mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie nie należy do naturalnego środowiska człowieka, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią styczność. Przyjemnie jest nie bać się podczas wakacji wskoczyć do morza, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też kogoś uratować, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk uczęszczania na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają wiele możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać towarzysza na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Niemowlaki zauważą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą chętnie z niego wyjść, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, wykonywaniem poleceń a także koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma tylko zalet. Pociechy są narażone na podtopienia. Przy złym wyborze trenera, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.