Termiczny kubek Contigo dla każdego

Termokubek idealny dla każdego

O termokubkach myślimy w głównej mierze w czasie zimowo-jesiennym, jeżeli planujemy zabrać gorącą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, a także np. na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko trzymają gorąco, ale też są doskonałe do noszenia zimnego napoju gdy jest gorąco. Jaki kubek będzie doskonały dla Ciebie? Wszystko zależy , czy potrzebujesz kubka do codziennego stosowania, czy interesujesz się termosami turystycznymi. Doskonały termiczny kubek na kilka godzin zachowa gorąco kawy albo zimno napoju. Z uwagi na to z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, tym bardziej że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, więc sprawdzi się w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeśli przewidujemy zakup kubka termicznego, warto najpierw ocenić kilka istotnych szczegółów. W głównej mierze niezwykle istotny jest materiał jego produkcji. Tak dostosujemy jego zastosowanie i parametry zatrzymania zimna albo ciepła. Kolejnym składnikiem jest pokrywka kubka. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zatrzymać ciepło lub zimno w środku na wymaganym stopniu, ale także gwarantować komfortowy sposób otwierania i picia. Trzeba też ocenić kształt kubka termicznego i jego pojemność. Kubki o niskiej pojemności zawiodą na czasochłonnych wycieczkach, dlatego w tej sprawie najlepiej dopasować pojemność kubka termicznego do własnych potrzeb. Z kolei jego kształt ma duże znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni czy nawet w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a jeżeli chcemy używać go w samochodzie, lepiej by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny doskonały do biura, do pracy

Termiczne kubki zwykle kupujemy do pracy. Patrząc na materiały, z których zostały wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka do pracy warto jednak dostosować od formy pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie termiczne kubki, które gwarantują dłuższy czas trzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać malowniczy kubek ceramiczny, szklany albo stworzony z tytanu. Nie dość, że można je nabyć w różnych wzorach i kolorach, to na dodatek są lekkie, wygodne oraz nie zatrzymują zapachów. Czasami do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej zachowują temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie dobry dla kierowcy czy dla budowlańca. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest mniej odporny na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być szczególnie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Ze względu na to zazwyczaj wybieranymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem niedrogie, mają wiele wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez przeszkód zmieszczą się do tornistra oraz są nietrudne w obsłudze. I choć krócej utrzymują ciepło lub zimno oraz stosunkowo są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozpadną się jak na przykład kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry też na spacer, gdy potrzebujemy wygodnego kubka termicznego, ale nie polegamy długim utrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe zatrzymanie temperatury jest potrzebne, warto wybrać kubek termiczny z tritanu. Takie kubki są lekkie w przenoszeniu, wygodne, a dodatkowo nie mają w składzie związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je porysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Które termiczne kubki nada się w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę najbardziej patrzymy, żeby termiczny kubek bardzo długo zatrzymywał ciepło lub chłód napoju w środku. Z uwagi na to doskonałym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Takie termiczne kubki najdłużej ze wszystkich utrzymują temperaturę, ze względu na to, że są bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu utrzymują temperaturę przez wiele godzin. Ponadto mają solidną budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego termicznego jest zaledwie jego masa, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny najlepszy do samochodu

W pojeździe musimy mocno uważać, więc termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny oraz świetnie trzyma temperaturę. Kubki porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, żeby nadawały się do auta. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te wykonane tytanu lub ze stali. Te kubki są trwałe oraz przez długi czas utrzymują temperaturę napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów zazwyczaj cenimy produkty z dobrym wyglądem, więc najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój charakter, natomiast kubki ceramiczne ogromną ilość ciekawych wzorów i kolorów. Choć plastikowe kubki też charakteryzują się dużym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek Contigo

Komentarze są wyłączone.