Depilacja woskiem -Samodzielnie czy u kosmetyczki?Zalety i wady

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów ciągle dużym uznaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala pozbyć się włosków z większości partii ciała na długi czas. Salony kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że taki zabieg jest nieco bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy oraz szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się przez parę tygodni.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z której mają zostać usunięte, nanosi się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk musi być tylko trochę podgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i czeka do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał odrywa się szybkim ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk przenika głęboko, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samodzielnie, zalecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje większą pewność poprawnego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Obszarami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce albo bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskową dobrze jest się przygotować. Na kilka dni przed depilacją warto zrobić sobie porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie smarować się kremami i balsamami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Decydując się na depilację woskową najlepiej wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji woskową trzeba dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy stosować w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy widocznych naczyń włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, by w trakcie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie decydować się na zabieg na dzień przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu przede wszystkim ważne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu należy zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura także może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskowej. Z uwagi na to na kilka dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie skutkuje uczuciem swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długotrwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest także bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Komentarze są wyłączone.