Protezy zębów – Toruń

Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień w gabinecie dentystycznym

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że leczenie zębów w klinice dentystycznej z reguły dzieli się na wiele spotkań. Głównie w czasie leczenia z dziedziny implantologii, ortodoncji czy chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj sposoby pozwalają stomatologom na skrócenie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie u dentysty. Dzięki współczesnym sposobom implantologicznym gabinety stomatologów oferują możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech w trakcie jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak szybka naprawa zębów jest dostępna niemal od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych odbudów protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i dlaczego różni się od innych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność między typowym zabiegiem aplikacji implantów zębów w klinice dentystycznej, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, opiera się na sposobie umieszczania implantów. Tradycyjnie wszczepiane są tak zwane dwufazowe implanty. Ten typ leczenia stomatologicznego charakteryzuje się tym, że w pierwszym etapie aplikowany jest implant, z kolei w drugiej fazie dentysta mocuje uzupełnienie protetyczne. Te dwie fazy odgradza długotrwały proces osseointegracji, czyli czas, gdzie implant zrasta się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero potem implant zęba oraz kość zrosną się na stałe, nadbudowa protetyczna może zostać umieszczona przez stomatologa.

W momencie uzupełnienia zębów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, w których cała procedura aplikacji implantów i oparcia na nich nadbudowy protetycznej przebiega w jeden dzień. Należy jednak nadmienić, że proces wszczepienia protezy w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać kompleksowe badania diagnostyczne u stomatologa, aby cały proces leczenia dentystycznego był jak najbardziej bezpieczny i precyzyjny. Na podstawie badań dentysta organizuje szczegółowy plan leczenia dentystycznego oraz szablony, jakie będą bazą do spreparowania wzoru nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów odbędzie się w ciąg jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej wcześniej konieczne będzie leczenie u dentysty, by nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest kompleksowa konsultacja ze stomatologiem. Na tym etapie wykonywane są wszelkie elementy zanim dentysta wykona właściwy zabieg. Dentysta sprawdza stan jamy ustnej i kości pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego zadaniem jest także pobranie właściwych wycisków, na podstawie których dentysta protetyk stworzy właściwą protezę. Co ważne pacjent może wybrać wiele możliwości. Patrząc na ilość utraconych zębów, może wybrać różne nadbudowy protetyczne. Przy małych brakach sprawdzi się most protetyczny lub korona protetyczna. W przypadku całkowitego bezzębia szczególnie sugerowana przez stomatologów jest technika oparcia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach metodą All on 4 albo All on 6. W tym czasie dentysta określa także koszt implantów i całego leczenia.

Kolejnym etapem leczenia zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w gabinecie stomatologicznym. Na tym etapie dentysta umiejscawia 4 lub 6 implantów zębowych, po czym od razu tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu mówimy o tymczasowym uzupełnieniu? Bez względu na metodę – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zrosnąć się z kością, a to wymaga czasu. Tymczasowa proteza zapewnia pacjentowi całkowitą wygodę i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej odbudowy stomatologicznej umożliwia odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z mocnym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, jakiego może używać zupełnie tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i pozwala im na bezproblemowy proces złączenia z kością, a także wygląda bardzo naturalnie.

Ostatnia faza leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po zespojenia z kością implantów, gdy tymczasową protezę zamienia się na protezę właściwą. Przeważnie na ten zabieg trzeba umówić się z dentystą po kilku miesiącach. Ten krok także zostanie objęty w trakcie tworzenia planu leczenia dentystycznego. Właściwa odbudowa protetyczna przygotowywana jest wysokiej klasy surowców oraz dopasowana indywidualnie, co sprawia, że będzie dobra dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie pełniej higieny oraz stałe konsultacje dentystyczne. Wszelkie zalecenia dentysta rzecz jasna przedstawia pacjentowi w czasie kolejnych wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 oraz All on 6

Jednodniowe wszczepianie implantów z reguły odbywa się w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Zwykle wszczepia się je u osób z bezzębiem. Każda z tych metod jest sposobem przywrócenia pięknego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy ilości implantów, na jakich zostanie zamontowana proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami uzupełnienie protetyczne można oprzeć na 4 lub 6 implantach. Bez względu na to, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie gwarantują dobrą stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która dzięki temu nie wysuwa się, nie rusza i nie wypada podczas jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają w głównej mierze tym, którzy utracili cały łuk zębów. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, koszty dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zmniejszone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym pięknym uśmiechem w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.