Kubek termiczny idealny dla każdego

Kubek termiczny idealny

O kubkach termicznych rozmyślamy głównie w czasie zimowo-jesiennym, gdy chcemy zabrać gorącą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, czy na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że termokubki nie tylko trzymają gorąco, ale także są wyśmienite do noszenia zimnego napoju latem. Jaki kubek będzie doskonały dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka do codziennego stosowania, czy bardziej głowisz się nad turystycznymi termosami. Dobry termiczny kubek na długo utrzyma goraco kawy czy herbaty i zimno napoju. Z tego powodu z termicznego kubka można korzystać przez cały rok, tym bardziej że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, więc przyda się w wielu sytuacjach.

Co jest ważne, wybierając termiczny kubek?

Jeśli planujemy zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności sprawdzić parę istotnych szczegółów. Przede wszystkim niezwykle istotny jest materiał jego produkcji. Tak sprawdzimy jego przeznaczenie oraz parametry zatrzymania zimna albo ciepła. Drugim składnikiem jest pokrywka . Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zatrzymać ciepło lub zimno wewnątrz na wymaganym stopniu, ale również gwarantować komfortowy sposób picia. Warto również sprawdzić formę termicznego kubka oraz jego objętość. Termiczne kubki o niskiej objętości zawiodą na dłuższych wycieczkach, z uwagi na to w tej sprawie lepiej dostosować rozmiar termicznego kubka do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma też znaczenie pod względem zastosowania. Chcemy, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy nawet w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a gdy chcemy używać go w aucie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do biura, do pracy

Kubki termiczne z reguły nabywamy z myślą o pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich są wykonane, większość z nich będzie dobry do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy lepiej jednak dobrać od specyfiki pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie kubki, jakie zapewniają długi okres trzymania zimna lub ciepła. Możemy zakupić wzorzysty ceramiczny kubek, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w wielu kolorach i wzorach, to na dodatek są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć te krócej zachowują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie doskonały dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Chociaż z uwagi na to, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być zdecydowanie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Ze względu na to najczęściej kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem tanie, znajdziemy wśród nich sporo kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez oporu wejdą do tornistra i są nietrudne w obsłudze. I choć mniej czasu utrzymują zimno lub ciepło i stosunkowo są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozbiją się jak na przykład termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się także na spacer, kiedy potrzebujemy wygodnego termicznego kubka, ale nie zależy nam na długim utrzymaniu temperatury. Jeśli jednak utrzymanie temperatury jest istotne, rozsądniej nabyć termiczny kubek z tritanu. Są one lekkie w przenoszeniu, wygodne, a ponadto nie mają w składzie związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je zarysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki sprawdzą się podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę zazwyczaj patrzymy, żeby termiczny kubek jak najdłużej utrzymywał ciepło lub chłód napoju wewnątrz. Z uwagi na to doskonałym termicznym kubkiem na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Tego rodzaju termiczne kubki najdłużej w porównaniu do pozostałych utrzymują temperaturę, ze względu na to, że są wybitnie izolowane, co sprawia, że utrzymują zimno lub ciepło na wiele godzin. Ponadto mają trwałą budowę i są niemal obojętne na upadki. Wadą stalowego kubka termicznego jest zaledwie jego ciężar, ponieważ jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W aucie należy szczególnie uważać, więc termiczny kubek odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały i dobrze utrzymuje zimno lub ciepło. Termiczne kubki porcelanowe, szklane czy plastikowe są zbyt podatne na uszkodzenia, żeby nadawały się do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są trwałe i przez długi czas utrzymują temperaturę napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty najczęściej kierujemy się ładnym wyglądem, z uwagi na to najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój właśny charakter, z kolei kubki ceramiczne wielką ilość interesujących kolorów i wzorów. Chociaż kubki plastikowe również charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny sklep

Komentarze są wyłączone.