Termiczny kubek idealny na każdą okazję

Termiczny kubek idealny dla każdego

O termicznych kubkach przypominamy sobie głównie w sezonie zimowo-jesiennym, kiedy planujemy zabierać gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy na przykład na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że termokubki nie tylko przedłużają gorąco, ale także są wyśmienite do noszenia chłodnego napoju w upały. Który kubek termiczny będzie dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz kubka do codziennego stosowania, czy bardziej interesujesz się termosami turystycznymi. Doskonały kubek termiczny na kilka godzin zachowa goraco kawy oraz zimno napoju. Z tego powodu z termicznego kubka można korzystać przez cały rok, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, więc znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek termiczny?

Jeśli przwidujemy zakup termicznego kubka, najlepiej na początek zwrócić uwagę na parę istotnych szczegółów. W głównej mierze niezwykle istotny jest materiał jego produkcji. Od tego zależy jego zastosowanie oraz trwałość utrzymania ciepła lub zimna. Następnym elementem jest przykrywka kubka. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać ciepło lub zimno w środku na wymaganym poziomie, ale również zapewniać wygodny sposób picia. Należy też zwrócić uwagę na kształt kubka oraz jego objętość. Kubki termiczne o średniej objętości nie sprawdzą się na długich wędrówkach, z tego powodu w tej sprawie warto dobrać pojemność kubka do własnych potrzeb. Z kolei jego kształt ma także znaczenie pod względem użytkowym. Chcemy, by posiadał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni czy w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny do pracy lub do biura

Termiczne kubki przważnie kupujemy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z których zostały wykonane, niemal każdy z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy warto jednak uzależnić od stylu pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie termiczne kubki, jakie mają długi czas zachowania ciepła lub zimna. Możemy wybrać wzorzysty termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w różnych wzorach i kolorach, to na dodatek są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one krócej zachowują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie dobry dla kierowcy czy dla budowlańca. Chociaż dlatego, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Który kubek termiczny będzie dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być zdecydowanie wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu zwykle kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem tanie, mają dużo kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Łatwo wejdą do plecaka oraz są nietrudne w obsłudze. I choć mniej czasu zatrzymują ciepło lub zimno oraz stosunkowo są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie potłuką się jak np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy kubek termiczny nada się także na spacer, gdy potrzebujemy wygodnego kubka, ale nie zależy nam na długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe zachowanie temperatury jest istotne, lepiej kupić kubek termiczny z tritanu. Są one łatwe w przenoszeniu, wygodne, a ponadto nie zawierają związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są droższe i da się je porysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Jakie kubki termiczne nada się w trakcie wycieczki?

Wybierając się na wycieczkę zwykle patrzymy, aby kubek termiczny jak najdłużej zachowywał temperaturę napoju w środku. Dlatego najlepszym termicznym kubkiem na wycieczkę jest stalowy kubek. Te kubki termiczne najlepiej ze wszystkich zatrzymują ciepło lub zimno, z uwagi na to, że są wybitnie izolowane, dzięki czemu trzymają temperaturę przez wiele czasu. Co więcej mają solidną konstrukcję i są odporne na upadki. Wadą stalowego kubka termicznego jest zaledwie jego ciężar, bo jest on cięższy od pozostałych.

Kubek termiczny najlepszy do samochodu

W samochodzie musimy bardzo uważać, więc kubek termiczny pasujący do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz dobrze trzyma temperaturę. Kubki termiczne szklane, porcelanowe albo plastikowe są za bardzo podatne na uszkodzenia, aby byłby odpowiednie do auta. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są wytrzymałe oraz świetnie zatrzymują ciepło lub zimno napoju.

Dobry kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty zwykle kierujemy się ładnym wyglądem, więc najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój właśny charakter, natomiast kubki ceramiczne niezliczoną ilość ładnych kolorów i wzorów. Choć plastikowe kubki też cechują się obszernym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Stanley

Komentarze są wyłączone.