Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Dlaczego warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów podjęcia współpracy z biurem rachunkowym można wyliczyć bardzo dużo. Rozpoczynając współdziałanie z biurem rachunkowym poza tym, że zyskuje się łączność z wykształconym profesjonalistą, to także wysokiej klasy obsługę. Chociaż głównie biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny pasywów i aktywów, sporządza zestawienia obrotów i sald lub kataloguje i segreguje dokumenty firmy. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że księgowa zabiera część zobowiązań przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, przygotowuje sprawozdania finansowe, a także przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się zmienia, z tego powodu nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Uważna obserwacja i szybkie dostosowanie do wdrażanych zmian, gwarantuje, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą posiadały prawidłową strukturę, niezbędne informacje i utrzymują określony porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najlepszy system pracy. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, by odbierać dokumenty we właściwym terminie i jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Co więcej klienci biura rachunkowego przeważnie mogą liczyć na dostęp do informacji, a do tego stałą pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa zawsze działa w interesie przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością informuje o nowych zobowiązaniach i możliwościach, jakie ułatwią prowadzenie biznesu.

Poprawność i szybki dostęp do dokumentów księgowych

Wszelkie operacje finansowe przedsiębiorstwa wykazywane są poprzez dowody księgowe. Na ich bazie da się dokonać poprawnych rozliczeń, z tego powodu są najistotniejszym elementem pracy księgowej. Wśród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne generowane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze lub dowody korygujące nanoszące poprawki na niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty przychodziły bez braków i miały właściwą strukturę i wszelkie potrzebne informacje. Istotne, by klient udostępniał dowody na bieżąco, aby księgowa mogła rozliczyć je w wyznaczonym terminie.

Technika wysyłania dowodów księgowych do biura rachunkowego często zależy od jego działania. W niektórych miejscach wymagane jest udostępnianie dowodów księgowych w oryginale. Niekiedy wystarczy odpowiednio oznaczona kopia. Czasami dokumenty trzeba przynosić wprost do biura rachunkowego, w innych wystarcza przesłanie skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe zapewnia bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem lub nanoszeniem zmian. Klient ma ciągły dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe używa nowoczesnych rozwiązań.

e-księgowość

Prężnie rozwijające się biura rachunkowe zazwyczaj używają specjalnych programów e-księgowych. Ich bazową zaletą jest elektroniczny dostęp do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość online umożliwia wprowadzanie wszelkich dowodów księgowych, których elektroniczne zapisy składowane są na absolutnie chronionych serwerach. Obok tego te programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a nawet wspomagają kontakt między księgową, a przedsiębiorca. Co ważne programy księgowości online są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające z reguły proponują szkolenia, a nawet całkowite wsparcie techniczne. Tego rodzaju programy są stale aktualizowane, by były zgodne z najnowszymi przepisami i gwarantowały całkowite bezpieczeństwo danych.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość elektroniczna, a także możliwościom w zakresie dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem wygodna. Co więcej większość biur rachunkowych proponuje kompleksową ofertę. Obok fundamentalnej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych lub wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest również to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie OC. W razie błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie istotnym atutem jest zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za aktualnościami w przepisach ani  douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.